REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Już za miesiąc premiera pamiętników Lisy Brennan-Jobs, córki współzałożyciela Apple’a

Lisa Brennan-Jobs nie miała łatwych relacji z ojcem. Po latach, zdecydowała się o tym opowiedzieć. Na łamach Vanity Fair pojawiły się fragmenty Small Fry, pamiętnika, który zostanie niebawem wydany.

02.08.2018
15:36
Small Fry
REKLAMA
REKLAMA

Już w przyszłym miesiącu w sprzedaży pojawi się nowa książka. Będzie to Small Fry, a więc spisane wspomnienia Lisy Brennan-Jobs, najstarszej córki Steve’a Jobsa. Jako że premiera już za pasem, wydawnictwo zaczyna uruchamiać kampanię promocyjną książki. Jej krótkie fragmenty zostały opublikowane na łamach Vanity Fair.

Lisa urodziła się w 1978 r. ze związku Jobsa i Chrisann Brennan. Współzałożyciel Apple’a z początku wypierał się ojcostwa, nie utrzymywał kontaktu z córką przez pierwsze dwa lata jej życia, choć… nazwał jeden z prototypowanych przez Apple’a komputerów jej imieniem. Dopiero po byciu zmuszonym do wykonania testu na ojcostwo (i płacenia alimentów) Jobs zdecydował się ją w końcu poznać.

W Small Fry czytamy o pierwszym spotkaniu Lisy Brennan-Jobs ze Steve’em Jobsem.

Wiesz kim jestem?” – zapytał. Wyciągnął włosy ze swoich oczu. Miałam trzy lata, nie wiedziałam. „Jestem twoim ojcem” odpowiedział tonem, który mojej mamie kojarzył się z Darthem Vaderem. „Jestem jedną z najważniejszych osób, jakie poznasz” dodał.

Od tego czasu Jobs regularnie widywał córkę, choć nadal ich relacje były… nietypowe. Jak czytamy w opublikowanych fragmentach wspomnień, współtwórca iPhone’a nie był osobą szczególnie serdeczną. Gdy Lisa zapytała, czy kiedyś dostanie jego Porsche w spadku, odparł oschle: „Nic nie dostaniesz. Rozumiesz? Nic.”, a z kontekstu wynikało, że nie chodzi tylko o samochód.

Jobs wypierał się również przed nią związku pomiędzy komputerem Apple Lisa a jej imieniem. Tłumaczył córce, że nie został nazwany na jej cześć. Dopiero lata później, gdy w towarzystwie obojga pojawił się Bono, zapytany przez muzyka o źródło tej nazwy, przyznał, że faktycznie była ona wybrana na jej cześć.

REKLAMA

Książka Small Fry jest już dostępna w przedsprzedaży. Na razie nie wiemy, czy pojawi się jej polskie wydanie.

Książkę można zamówić ze sklepu Amazon w cenie niespełna 100 zł w ramach przedsprzedaży. Jej oficjalna premiera wyznaczona jest na 4 września bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA