REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Rząd zamyka kina w Warszawie i dwóch województwach. Szykujcie się na powrót ogólnopolskich obostrzeń

Nowa fala koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi i sprawia, że Ministerstwo Zdrowia zapowiada zamknięcie kolejnych województw. Wkrótce nie będziecie mogli już pójść do kina czy muzeum na terenie Warszawy i dwóch kolejnych województw. A Andrzej Niedzielski nie ukrywa, że wprowadzenie ogólnopolskich obostrzeń jest coraz bardziej prawdopodobne.

11.03.2021
14:52
Ogólnopolskie obostrzenia coraz bliżej. Od kiedy lockdown Warszawy?
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsza konferencja prasowa ministra zdrowia Andrzeja Niedzielskiego rozpoczęła się w czwartek o godzinie 14:00. W jej trakcie przedstawiono dalszy plan wprowadzania lokalnych lockdownów w województwach, gdzie średnia zachorowań na 100 tys. mieszkańców przekracza liczbę wyznaczoną przez specjalistów. Niestety, przekazanie przez ministra informacje nie były pozytywne.

Okazuje się, że nie tylko zamknięte od kilkunastu dni województwo warmińsko-mazurskie nie zostanie na powrót otworzone, ale powiększa się liczba regionów z narzuconym lockdownem. W sobotę stanie się to w pomorskim (o czym było wiadomo już od jakiegoś czasu), a w najbliższych dniach podobny los spotka także Mazowsze i lubuskie.

Od 15 marca wszystkie kina, muzea, galerie sztuki i teatry w Warszawie będą zamknięte. Taki stan rzeczy potrwa co najmniej do 28 marca.

Od poniedziałku mieszkańcy obu województw nie będą mogli także skorzystać z hoteli, obiektów sportowych i basenów. Nauczanie w klasach 1-3 ma przejść na tryb hybrydowy. Szczegóły mają się pojawić w jutrzejszym rozporządzeniu wydanym przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Co więcej, sytuacja jest na tyle poważna, że na horyzoncie znowu widnieje groźba wprowadzenia ogólnopolskiego lockdownu:

REKLAMA

Zdecydowaliśmy się w tej chwili na obostrzenia w tych dwóch regionach, ale rzeczywiście jest też taka możliwość, że w perspektywie najbliższych tygodni pojawi się sytuacja, że te obostrzenia będą miały charakter ogólnopolski – przyznał Andrzej Niedzielski, szef resortu zdrowia.

Kina w Polsce funkcjonują na nowo dopiero od 12 lutego. Multipleksy jeszcze nie zdążyły się na nowo otworzyć, a zapewne zaraz czeka nas kolejny lockdown.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA