REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Łona i Webber opowiadają historię szczecińskiego Nikifora. Sprawdźcie nowy singiel i teledysk

Łona i Webber zaprezentowali dziś drugi singiel promujący ich nadchodzącą EP-kę zatytułowaną „Śpiewnik domowy”. Posłuchajcie numeru #nikiforszczecinski.

07.04.2020
13:23
łona i webber nikifor szczeciński
REKLAMA
REKLAMA

Szczecińskim Nikiforem nazywany jest znany lokalny uliczny artysta, który odszedł w 2018 roku. Swoje instalacje tworzył z wycinków gazet, figurek i innych szpargałów, które po prostu miał pod ręką. Teledysk do singla to dzieło Lumpa, szczecińskiego twórcy związanego od lat ze sztuką uliczną. Z kolei autorem zdjęć do klipu jest fotograf i operator Marek Kowalczyk, również ze Szczecina.

Łona i Webber - #nikiforszczecinski

#nikiforszczecinski to hołd dla miejskiego folkloru.

Nowy singiel duetu Łona i Webber zapowiada ich wielce oczekiwany nowy materiał. EP-ka zatytułowana „Śpiewnik domowy” do sprzedaży trafi już 17 kwietnia 2020 r. To pierwsze od 4 lat wydawnictwo rapera i producenta, następca „Nawiasem mówiąc”.

REKLAMA

Album jest głosem w dyskusji o tożsamości, z naciskiem na różnorodność fragmentów, z jakiej potrafi być ona utkana i jak dalekie niekiedy inspiracje mają na nią wpływ - czytamy na stronie wydawnictwa.

Możemy tam także kupić limitowaną edycję specjalną EP-ki, wzbogaconą o numery w wersjach instrumentalnych, zestaw naklejek i zapisy nutowe wszystkich piosenek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA