REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Losy Lorda Voldemorta okiem fanów. Film o wrogu Harry'ego Pottera do obejrzenia w serwisie YouTube

Książki i filmy o przygodach najsłynniejszego czarodzieja od lat nie tracą na popularności, zyskując nowe pokolenia fanów. Uniwersum Harry'ego Pottera wciąż znacznie się powiększa - jest uzupełniane o nowe wątki i nieznane wcześniej fakty. Tym razem to Lord Voldemort stał się głównym bohaterem produkcji, za której stworzenie odpowiedzialna jest grupa kilku jego fanów. 

15.01.2018
12:25
Lord Voldemort w fanowskiej produkcji. Film jest dostępny na YouTubie
REKLAMA
REKLAMA

Film Voldemort: Origins of the Heir jest amatorskim dziełem, nad którym pieczę sprawuje niezależna wytwórnia Tryangle Films. Jego powstanie umożliwiła zbiórka pieniędzy na stronie Kickstarter, którą rozpoczęła ekipa filmowców. Początkowo produkcja nie mogła dojść do skutku przez prawne potyczki z wytwórnią Warner Bros. posiadającą prawa autorskie do ekranizacji książek J.K. Rowling. Ostatecznie grupa fanów Harry’ego dogadała się z przedsiębiorstwem, dzięki czemu mogła rozpocząć prace nad filmem, by ostatecznie udostępnić go za darmo w serwisie YouTube.

Obraz skupia się na okresie młodości Toma Riddle’a i jest odpowiedzią na wiele nurtujących pytań związanych z jego osobą.

Przede wszystkim film jest odpowiedzią na pytanie, co doprowadziło do tak istotnej przemiany młodego czarodzieja, przez którą stał się przesiąkniętym złem, najpotężniejszym czarnoksiężnikiem. W ciągu 52 minut poznajemy jego historię przedstawioną z perspektywy Grishy Mac Laggen, spadkobierczyni jednego z założycieli Hogwartu – Godryka Gryffindora.

Widać, że Tryangle Films stawia na widowisko na najwyższym poziomie, którego nie powstydziłyby się produkcje komercyjne.

Mimo znacznie mniejszych możliwości finansowych niż te, które posiada studio Warner Bros. twórcy filmu Voldemort: Origins of the Heir stworzyli produkcję zaskakującą efektami. Udostępniony bez żadnych opłat film ciekawi przede wszystkim ze względu na historię Voldemorta, która od lat nurtuje środowisko fanów Harry'ego Pottera. Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać jest bowiem jednym z najciekawszych antagonistów słynnych powieści, który zaskakuje swoją niejednoznacznością.

REKLAMA

Reżyser filmu, Gianmaria Pezzato zdradził, że największą inspiracją do stworzenia produkcji była szósta część książki J.K. Rowling - Harry Potter i Książę Półkrwi, po lekturze której długo zastanawiał się nad procesem transformacji Toma Riddle’a. Autorzy projektu podkreślają także, że ich dzieło nie ma żadnego związku z Warner Bros., a przy jego powstaniu nie uczestniczyła autorka powieści. Film Voldemort: Origins of the Heir ma zatem charakter niekomercyjny.

Film o losach Lorda Voldemorta możecie oglądać w serwisie YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA