REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Valerian jednak pomógł Bessonowi. Znalazły się pieniądze na sequel Lucy

Wysokobudżetowy Valerian podzielił fanów tej marki. Nie wszystkim najnowsza superprodukcja Bessona przypadła do gustu, co odbiło się na relatywnie niskich wpływach ze sprzedaży biletów. Ktoś jednak uważa, że w pomysły tego reżysera nadal warto inwestować.

02.10.2017
17:17
Lucy 2
REKLAMA
REKLAMA

Wygląda na to, że jestem jednym z nielicznych entuzjastów nowego Valeriana od Luca Bessona. Filmowi nie brakuje fanów, jednak tym bardziej nie brakuje osób rozczarowanych tą absurdalnie drogą produkcją. Valerian i Miasto Tysiąca Planet zapewnił znikomy zysk dla jego producentów i do tej pory nie było jasne, czy ktoś prędko ponownie zaufa Bessonowi.

Wytwórnia filmowa EuropaCorp zamierza jednak wyprodukować nowy wysokobudżetowy film. Co prawda bez porównania w zestawieniu z rozmachem Valeriana, ale nadal widowiskowy film akcji przeznaczony na rynek międzynarodowy. Mowa tu o sequelu filmu Lucy. Marc Schmuger, dyrektor generalny EuropaCorp, potwierdził, że prace nad Lucy 2 już ruszyły, a Besson jest w nie zaangażowany.

O Lucy 2 na razie nie wiemy zbyt wiele.

Lucy to – w mojej prywatnej subiektywnej ocenie – bardzo głupi, nietrzymający się fabularnie kupy film, jeden z gorszych od Bessona. Tu jednak ponownie jestem w opozycji do większości: Lucy zarobiła 463 mln dolarów na całym świecie, będąc hitem 2014 roku. Po części zapewne dzięki zaangażowaniu Scarlett Johansson do roli głównej bohaterki.

REKLAMA

Besson z początku nie chciał mieć nic wspólnego z jakimkolwiek sequelem, uważając, że Lucy jest dla niego historią zamkniętą. Wyraźnie jednak Valerian nauczył go pokory i pomógł mu zmienić zdanie. Na razie nie jest jasne, o czym ma opowiadać nowy film i czy ponownie ujrzymy na ekranie Johansson (biorąc pod uwagę zakończenie filmu jest to wątpliwe, ale…), aktorka ostatnio jednak nie ma zbyt wielu propozycji zawodowych poza powracającą rolą w bardzo popularnej serii o Avengersach.

Będziemy wypatrywać kolejnych informacji. Niezależnie od opinii na temat Valeriana, poprzednie produkcje Bessona dowodzą, że to bardzo utalentowany filmowiec. Chciałbym jeszcze dać mu szansę. A nawet kilka szans.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA