REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Z tymi złoczyńcami zmierzy się Luke Cage w 2. sezonie serialu

Już w sierpniu na jednym ekranie spotkają się wreszcie Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist, ale to nie koniec współpracy Marvel Studios i serwisu Netflix. Dowiedzieliśmy się właśnie, kto stanie na drodze niezniszczalnego Power Mana w przyszłym roku.

06.07.2017
17:39
luke cage 2. sezon
REKLAMA
REKLAMA

Nowojorscy bohaterowie czterech seriali Marvela już w przyszłym miesiącu połączą siły w walce z organizacją The Hand. Wszystko wskazuje na to, że po The Defenders ich drogi się rozejdą, ale Netflix planuje opowiedzieć o innych przygodach tych postaci.

Premiera 2. sezonu serialu Luke Cage zaplanowana jest na 2018 rok.

Mike Colter powróci w roli Luke'a Cage'a jeszcze na przynajmniej jeden sezon serialu poświęconego tej postaci. Nie wiadomo jednak, w jakim stanie zakapturzonego obrońcę Harlemu o niezniszczalnej skórze pozostawią wydarzenia z sierpniowej miniserii.

Fabuła serialu to na razie tajemnica. Wiemy natomiast, z kim przyjdzie się zmierzyć bohaterowi. Marvel i Netflix zdradzili, że naprzeciw niemu staną John McIver oraz Tilda Johnson, których sportretują odpowiednio Mustafa Shakir oraz Gabrielle Dennis.

John McIver pojawi się w Harlemie w roli charyzmatycznego przywódca poszukującego zemsty. Tilda Johnson to z kolei lekarka zajmująca się medycyną alternatywną, która również jest silnie powiązana z dzielnicą, w której działa Luke Cage.

John McIver i Tilda Johnson w 2. sezonie Luke Cage - co komiksy mówią o tych postaciach?

Pierwowzory tych dwóch postaci można znaleźć w zeszytach z ubiegłego wieku. John McIver to kryminalista, który posługiwał się pseudonimem Bushmaster. Często stawał na drodze Luke'a Cage'a i Iron Fista. Tilda Johnson z kolei zeszła na drogę zła i występku, przyjmując miano Nightshade, aczkolwiek zdarzało się, że wspierała Misty Knight.

REKLAMA

Czy i jak dużo z tych historii zostanie zaadaptowanych przez scenarzystów to otwarte pytanie. Marvel przyzwyczaił nas do tego, że w ekranizacjach dość luźno podchodzi do materiału źródłowego. Niektórzy bohaterowie i złoczyńcy przedstawieni w filmach i serialach dzielą ze swoimi rysowanymi protoplastami tylko imię i kilka charakterystycznych cech.

Oprócz odtwórcy roli głównego bohatera i dwóch nowych aktorów w obsadzie 2. sezonu serialu Luke Cage wymieniani są też Simone Missick (Misty Knight), Rosario Dawson (Claire Temple), Alfre Woodard (Mariah Dillard) i Theo Rossi (Shades). Nie wiadomo, czy na ekranie pojawią się bohaterowie tacy jak Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist czy wyjęty spod prawa Punisher.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA