REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Z kim zmierzy się Luke Cage w 2. sezonie? O serialu opowiadają Cheo Hodari Coker i Lucy Liu

Premiera 2. sezonu Luke'a Cage'a tuż, tuż. Nowe odcinki serialu zobaczymy 22 czerwca w Netfliksie. Ci, którzy już widzieli produkcję (tak, są tacy szczęśliwcy!), twierdzą, że nowa seria jest lepsza niż ta debiutancka. A co mówią o niej jej twórcy, Cheo Hodari Coker i Lucy Liu?

08.06.2018
14:34
luke cage 2. sezon
REKLAMA
REKLAMA

Cheo Hodari Coker i Lucy Liu - specjalnie dla Spider's Web:

Pierwsze pytanie nie jest może za bardzo serio, ale powiedzcie, ile bluz i koszulek w 1. sezonie zniszczyli wrogowie Luke'a Cage'a?

Cheo Hodari Coker: To jest rzecz, którą mocno graliśmy w pierwszych epizodach. Kiedy Luke Cage wraca i Bobby Fish mówi do niego: "Hej, zaraz powinien pojawić się samochód", to oznacza, że Luke ma wszystkie bluzy naszykowane do wyjścia.

To był jeden z żartów związany z tym, że Luke Cage jest sponsorowany przez markę samochodową, ale więcej jest tego typu rzeczy w tym serialu. Luke Cage mógłby nosić na swoich ubraniach reklamy jak zawodnicy piłki nożnej, ale on sam twierdzi, że te bannery chyba nie zadziałają, bo cały czas ktoś dziurawi mu koszulki i bluzy.

W 1. sezonie Luke Cage miał wielu wrogów. A jak ta sytuacja będze wyglądać w nowych odcinkach? Wiemy, że pojawi się Bushmaster i Nightshade. Jaka będzie ich relacja z głównym bohaterem?

Cheo Hodari Coker: Skupiamy się na Bushmasterze, który staje się postacią problematyczną dla Luke'a, przeszkadza mu. Ale poza tym ma też jasną, sprawiedliwą wizję tego, dlaczego wrócił i dlaczego potrzebuje Harlemu. Bushmaster będzie nie tylko skonfliktowany z Lukiem Cage'em, ale też z Mariah Dillard.

Jeśli chodzi o Nightshade, to samemu trzeba ją zobaczyć. Może nie jest tajemnicą, ale to na pewno wyjątkowa postać w uniwersum Marvela.

 class="wp-image-169747"

Kogo Luke Cage spotka w 2. sezonie?

Cheo Hodari Coker: Jeśli oglądacie Jessicę Jones, to wiecie, że zawsze jest taka możliwość, by się spotkali. Jest wiadome, że w 2. sezonie pojawi się Iron Fist. Czytałem komentarze w sieci, widzowie piszą, że nie są pewni co do tej decyzji. Jednak to połączenie tych postaci, to jaki ich gra ma rytm, jest tak dynamiczne, że myślę, iż ludzie polubią ich, widząc, jak pracują razem na ekranie.

Co jest dla was najważniejsze w tym serialu?

Lucy Liu: Myślę, że Luke Cage jest bardzo wyjątkowy i unikalny, jeśli chodzi o reprezentację kulturową. Jest inny niż wszystkie seriale Marvela, które dotychczas powstały. Prezentuje afroamerykańską kulturę i historię Ameryki, historię Harlemu. Do tego wszystkiego mamy jeszcze muzykę. To niezwykła mieszanka, oglądając ten serial możesz poczuć to środowisko, powąchać je, posmakować. On działa na wszystkie zmysły.

luke cage 2 sezon trailer data premiery 4 class="wp-image-139912"

Z jakimi problemami będzie musiał zmierzyć się Luke Cage w 2. sezonie?

REKLAMA

Cheo Hodari Coker: Jest taki cytat Mike'a Tysona: "Wszyscy mają plan, dopóki nie dostaną w mordę". I Luke Cage dostał cios po raz pierwszy. Dowiemy się, jak to wpłynie na jego zdolność do bycia superbohaterem, na wizję jego świata. Będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, kim tak naprawdę jest. To są kwestie, z którymi ten bohater zmierzy się w 2. sezonie.

Premiera 2. sezonu serialu Luke Cage już 22 czerwca tego roku w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA