REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

To nie żart. Maciej Orłoś zostanie YouTuberem

Już w najbliższy poniedziałek społeczności YouTube’a przybędzie nowy brat. To stary wyga dziennikarstwa i telewizji. Czy taki profesjonalista jak Maciej Orłoś odnajdzie się w dzikim zachodzie mediów, jakim jest wspomniany YouTube?

12.09.2018
20:26
maciej orłoś youtube
REKLAMA
REKLAMA

Nie wiem jak wy, ale osobiście nie wyobrażałem sobie chwili, w której zobaczę weterana polskiej telewizji proszącego o suby i łapki w górę. Nadal jest szansa, że nie zobaczę – wszak nie mamy jeszcze pojęcia jak Maciej Orłoś będzie prowadził swój autorski kanał na YouTube.

Maciej Orłoś nie będzie robił wszystkiego sam. Jego kanał tworzony będzie we współpracy z siecią partnerską Video Brothers. Producentami są Orłoś Studio i Agencja Show Central. Za realizacje i montaż odpowiada firma Sky Video.

Autorski kanał Macieja Orłosia na YouTube – czego się spodziewać?

Na razie, trudno powiedzieć. Jak czytamy w notce prasowej, prezenter nie chce już tylko gościć u innych YouTuberów. Jego autorski kanał ma opowiedzieć… o nim samym. Maciej Orłoś ma nas zabrać w podróż po swojej karierze dziennikarskiej, ale także obecnej i wcześniejszej drodze zawodowej. Mamy się spodziewać niepublikowanych wcześniej w polskich mediach materiałów, w tym ujawniających kulisy pracy, jaką wykonywał i nadal wykonuje.

Na kanale mamy spodziewać się zarówno tradycyjnych vlogów, jak i wywiadów czy relacji zza kulis pracy dziennikarza. Pierwszy materiał ma pojawić się dokładnie 17 września 2018 o godzinie 17:00. Kanał już teraz jest aktywny, znajduje się na nim nawet krótka zapowiedź:

Maciej Orłoś to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskiej telewizji. Zasłużenie.

Dziennikarz prowadził jeden z ulubionych programów informacyjnych Polaków – mowa tu o nadawanym przez TVP Teleekspresie – od 15 czerwca 1991 r. Współprowadził też weekendowe wydania Wiadomości TVP od 1998 r. Z czasem zaczął się też pojawiać w innych miejscach: prowadził programy Oko w oko, A to Polska właśnie!, Trochę kultury, Pociąg do kultury i Coolturę a także wiele innych.

Na skutek różnic światopoglądowych rozstał się dwa lata temu z TVP i dołączył do zespołu Wirtualnej Polski. Tam prowadził serwis informacyjny #dziejesie, a później Orłoś Kontra. 1 kwietnia 2018 r. zakończył jednak współpracę z tą cyfrową telewizją.

REKLAMA

Czy sprawdzi się jako YouTuber? Jestem przekonany, że tak. To ciekawa osobowość, która samą swoją prezencją na ekranie rodzi zainteresowanie i szacunek. Na pewno będę chciał się przekonać, czy mam rację. Was zdecydowanie też do tego zachęcam.

Foto: Łukasz Sztuka, Sky Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA