REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

Powstanie filmowa biografia Madonny. Wyreżyseruje ją… sama królowa popu

To się nazywa zdrowy egocentryzm — Madonna wyreżyseruje film o sobie samej. „Chciałabym pokazać całemu światu tę wspaniałą podróż, w jaką zabrało mnie życie” — mówi ikona popu. 

16.09.2020
15:30
Madonna
REKLAMA
REKLAMA

W wyzwaniu wspomoże Madonnę producentka jej filmowej biografii — dwukrotnie nominowana do Oscara Amy Pascal.

Ten film będzie dla mnie dużym, ale i ekscytującym wyzwaniem. Znam Madonnę od lat, odkąd wspólnie pracowałyśmy nad filmem „Ich własna liga” (z 1992 r. — przyp. red.). Nie mogę sobie wyobrazić niczego bardziej emocjonującego, niż praca z Madonną i już nie mogę się doczekać, kiedy prawdziwa historia jej życia trafi na duży ekran

Entuzjazmu nie kryje również Donna Langley z Universal Filmed Entertainment Group, które to studio wyprodukuje film o Madonnie:

Za sprawą swojego daru tworzenia sztuki, która zarówno jest przystępna, jak i wykraczająca poza utarte schematy, Madonna ukształtowała naszą kulturę w wyjątkowy sposób

— podkreśla Langley, która nazwała piosenkarkę „ikoną” i „buntowniczką”.

Madonna: kto opowie moją historię lepiej niż ja sama?

Chciałabym pokazać tę niesamowitą podróż, w jaką zabrało mnie życie jako artystkę, wokalistkę i tancerkę — ale również jako człowieka, który próbuje odnaleźć swoje miejsce na tym świecie

— przyznaje bohaterka i jednocześnie współtwórczyni filmu.

Ten film przede wszystkim opowiadać będzie o muzyce. To muzyka i sztuka trzymają mnie przy życiu. Poza tym mam w zanadrzu jeszcze tak wiele nieopowiedzianych i inspirujących historii — kto opowie o nich lepiej niż ja sama?

— dodaje Madonna.

Na razie film jeszcze nie otrzymał tytułu i nie wiemy, kiedy trafi na ekrany kin. Wiadomo jednak, że oprócz Langley i Pascal, nad biografią Madonny pracować będą m.in. Sara Zambreno („W.E. Królewski romans”), Guy Oseary („Aniołki Charliego”, „Sandy Wexler”) i Erik Baiers („Salon piękności”, „Na topie”).

REKLAMA

To nie będzie pierwsza przygoda Madonny z kinem. Poza występem we wspomnianym filmie „Ich własna liga”, Madonna zagrała też w nagrodzonej Oscarem „Evicie” (1996) Alana Parkera, „Kim jest ta dziewczyna?” (1987) i „Rejsie w nieznane” z 2002 r. (film można obejrzeć na Netfliksie). Jako reżyserka zadebiutowała w 2008 r. filmem „Miłość i seks”, a trzy lata później stanęła za kamerą filmu „W.E. Królewski romans”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA