REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

Oscarowe „Małe kobietki” z Saoirse Ronan i Emmą Watson od dziś na HBO GO

Od dziś na platformie HBO GO można zobaczyć nagrodzone Oscarem „Małe kobietki” Grety Gerwig. W hollywoodzkiej adaptacji powieści Louisy May Alcott występują m.in. Saoirse Ronan, Emma Watson i Laura Dern.

11.10.2020
11:30
male kobietki greta gerwig saoirse Ronan hbo go premiera
REKLAMA
REKLAMA

Zaliczane do klasyki światowej literatury „Małe kobietki” autorstwa Louisy May Alcott doczekały się już kilku ekranizacji. Najnowszą z nich, hollywoodzką adaptację w reżyserii Grety Gerwig („Lady Bird”) z 2019 roku, od dziś możemy obejrzeć na HBO GO.

To tą powieścią zachwycał się Joey z „Przyjaciół”

Wszyscy, którzy oglądali serial „Przyjaciele”, z pewnością wiedzą, że jednego z głównych bohaterów, Joeya Tribbianiego, szczególnie trudno posądzić o lekturę ambitniejszych książek. Dlatego fakt, że nawet taki „literaturosceptyk” jak Joey, w jednym z odcinków dosłownie zatapia się w fabule powieści Louisy May Alcott, tym bardziej potwierdza siłę tej książki.

„Małe kobietki” na stałe weszły do kanonu klasyki światowej literatury. Nic więc dziwnego, że książka stała się wdzięczną inspiracją również dla filmowców i powieść przenoszono na duży ekran kilkukrotnie — m.in. przez Harleya Knolesa w 1918 roku, George'a Cukora w 1933 roku, czy Gillian Armstrong w roku 1994.

Najnowsza adaptacja powieści powstała w 2019 roku i została wyreżyserowana przez Gretę Gerwig. To właśnie tę wersję „Małych kobietek” od dziś możemy obejrzeć na HBO GO.

O czym są „Małe kobietki”?

Film opowiada o losach czterech sióstr March: statecznej i rozsądnej Meg (Emma Watson), nieco zbuntowanej i spontanicznej Jo (Saoirse Ronan), uzdolnionej plastycznie i dumnej Amy (Florence Pugh) i najmłodszej, utalentowanej muzycznie, ale i borykającej się ze zdrowotnymi problemami Beth (Eliza Scanlen). Dziewczynki mieszkają z matką (Laura Dern) i starają się wzajemnie wspierać w oczekiwaniu na powrót przebywającego na wojennym froncie ojca. Uczą się i pracują, ale przede wszystkim dużo rozmawiają i spędzają czas razem. Kiedy pewnego dnia w ich życiu pojawiają się Laurie (Timothée Chalamet), samotny chłopiec z sąsiedztwa i jego zamożny dziadek, codzienność sióstr March nabiera niezwykłych barw.

REKLAMA

„Małe kobietki” weszły do kin 24 grudnia 2019 roku i zostały nagrodzone Oscarem za kostiumy (Jacqueline Durran).

Film od dziś dostępny w serwisie HBO GO. Film obejrzymy też dziś o 20:10 na HBO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA