REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Marcin Dorociński zagra w amerykańskim serialu Netfliksa. W kogo wcieli się polski aktor?

Marcin Dorociński zagra w amerykańskim serialu Netfkilksa – taka informacja pojawiła się dzisiaj na oficjalnym fanpage’u aktora. Polak dostał angaż w produkcji „The Queen’s Gambit”, serii na podstawie powieści amerykańskiego pisarza Waltera Tevisa.

18.09.2019
17:00
Marcin Dorociński - kadr z serialu HBO Pakt
REKLAMA
REKLAMA

„The Queen’s Gambit” z 1983 roku to historia Beth Harmon, dziewczyny z sierocińca, która na pozór nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest cicha i markotna, wręcz nijaka. Do czasu, gdy nie rozegra swojej pierwszej partii szachów. Wtedy nagle ożywa, staje się zaangażowana, pełna pasji, a jej działania charakteryzują się niezwykłą inteligencją.

Dziewczyna okazuje się swoistą mistrzynią szachową. Z tego powodu oczywiście stara się rozwijać swoją pasję jak najmocniej. Szybko okazuje się jednak, że świat szachów nie jest usłany różami, że to godziny ciężkiej pracy i nieustającej presji, by być jeszcze lepszym. Presji, z którą można poradzić sobie jedynie w jeden sposób – dzięki alkoholowi i używkom.

The Queens Gambit - okładka aubiobooka class="wp-image-324477"

„The Queen’s Gambit” to niezwykły portret młodej dziewczyny, napędzanej ambicją, która z braku dobrego systemu wsparcia, zaczyna nie radzić sobie ze zwyczajnym życiem.

Beth szybko staje się mistrzynią, ale ciągle żyje w przestrachu, że znajdzie się na świecie ktoś, kto jest od niej lepszy. Pewnego dnia spotyka właśnie godnego siebie przeciwnika.

Jest nim Borgov, inny mistrz szachowy, w którego rolę miałby wcielić się Marcin Dorociński. Ich spotkanie wywraca życie dziewczyny do góry nogami i każe jej zrewidować dotychczasowe wybory.

Borgov to ważna dla serialu postać. W oficjalnym komunikacie czytamy bowiem, że Dorociński „spędzi na planie 20 dni zdjęciowych”, a jego bohater określany jest jako „największy przeciwnik głównej bohaterki”.

Powieść Tevisa próbowano już kilkakrotnie przenieść na ekran, ale jak dotąd wciąż się to nie udało. Zawiniły wypadki losowe, bądź zbyt długi proces doboru odpowiednich graczy. Teraz jednak wygląda, że wszystko się powiedzie. Projekt ma już producenta, scenarzystę i reżysera, a także główną obsadę.

Sześcioodcinkowy miniserial Netfliksa powstanie pod okiem Scotta Franka, współautora scenariuszy m.in do filmów: „Logan. Wolverine”, „Raport mniejszości”, czy thrillera „Tłumaczka”. Frank, który wyreżyserował już kilka filmów (m.in „Świadek bez pamięci”, „Krocząc wśród cieni”) stanie także za kamerą nowego projektu.

W głównej roli zobaczymy Anyę Taylor-Joy, która największy rozgłos zdobyła dzięki występowi w filmach „Split”, „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” i „Glass”. Wedle informacji, znajdujących się na oficjalnej stronie serialu w serwisie IMDB, ukraińska aktorka Janina Elkin miałaby wcielić się natomiast w żonę Borgova.

REKLAMA

Serial miałby pojawić się na platformie Netflix w 2020 roku.

*Zdjęcie główne pochodzi z serialu HBO „Pakt”. Okładka książki to okładka audiobooka z serwisu Audiobookstore.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA