REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix rezygnuje z "Marco Polo". Nie będzie kolejnych sezonów

"Marco Polo", jeden z najdroższych seriali w historii, został właśnie oficjalnie zakończony. Netflix poinformował, że nie stworzy już kolejnych sezonów tej produkcji. 

13.12.2016
9:30
Netflix rezygnuje z Marco Polo. Nie będzie kolejnych sezonów
REKLAMA
REKLAMA

Koszt wyprodukowania dziesięciu odcinków pierwszego sezonu "Marco Polo" wyniósł około 90 milionów dolarów, co, na tamten czas, czyniło z niego najdroższy serial Netfliksa i jedno z najdroższych widowisk w historii. Ogromny budżet nie okazał się jednak przepustką do sukcesu - dzieło zebrało sporo negatywnych recenzji, równocześnie przyciągając przed odbiorniki relatywnie niewielu widzów.

Mimo to Netflix zdecydował się stworzyć drugi sezon, któremu jednak nie udało się odwrócić sytuacji.

marco polo sezon 2 class="wp-image-71524"

Dla wielu stało się więc jasne, że trzecia seria "Marco Polo" ma niewielkie szanse na powstanie.

REKLAMA

Te przypuszczenia dziś znalazły swoje oficjalne potwierdzenie - Netflix poinformował, że zakończył realizację tego widowiska, choć jeszcze niedawno przedstawiciele tego giganta rynku VOD twierdzili, że są usatysfakcjonowani tym, co udało się osiągnąć serialowi.

Pierwszy sezon "Marco Polo" został udostępniony w 2014 roku. Od tego czasu Netflix stworzył dwa droższe seriale - "The Get Down", którego budżet szacuje się na ok. 120 milionów dolarów, oraz "The Crown", którego produkcja kosztowała 130 milionów dolarów, co czyni z niego najdroższe widowisko w historii telewizji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA