REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ruszyły prace nad filmem o Marii Skłodowskiej-Curie

Karolina Gruszka w roli Marii Skłodowskiej-Curie, Daniel Olbrychski i Iza Kuna będą gwiazdami fabularnej produkcji o polskiej noblistce. Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do tego filmu, który na ekrany kin ma wejść w przyszłym roku.

15.04.2015
11:53
Ruszyły prace nad filmem o Marii Skłodowskiej-Curie
REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, film roboczo nazwany po prostu "Maria Skłodowska-Curie" będzie "opowieścią o niezwykłej kobiecie, która zmuszona była opuścić Polskę, aby móc spełnić swoją legendę i stać się słynnym na całym świecie naukowcem. Kino emocjonalne, dramatyczne i wzruszające oraz podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków, pełnego wielkich naukowych wizji, niespełnionych miłości, intryg i zdrady".

Zdjęcia do tego widowiska będą kręcone w czterech krajach - Francji, Belgii, Niemczech oraz w Polsce. Międzynarodowa ekipa rozpocznie w Brukseli, by w połowie maja przenieść się do Polski, gdzie zaplanowano ok. 20 dni zdjęciowych.

Maria Curie Skłodowska 2
REKLAMA

W obsadzie znaleźli się między innymi: Karolina Gruszka w roli Marii Skłodowskiej-Curie, Daniel Olbrychski jako Émile Amagat, Iza Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej. Obok nich pojawi się także aktorzy niemieccy i francuscy.

Maria Skłodowska-Curie to dwukrotna laureatka Nagrody Nobla - w 1903 w dziedzinie fizyki i osiem lat później w dziedzinie chemii. O jej życiu powstało już kilka filmów biograficznych. Mikołaj Pokromski, producent zapowiedzianego na 2016 rok widowiska zapewnia, że będzie ono inne od poprzednich - w przeciwieństwie do nich ma skupiać się przede wszystkim na smutkach i radościach w jej życiu osobistym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA