REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Marilyn Manson i Eat Me, Drink Me

Jeszcze cztery dni. Fani Mansona rozpoczęli wielkie odliczanie już dość dawno temu, a każdy dzień przybliżał ich do tego dnia - dnia 4 czerwca. Jaki będzie szósty album króla? Wszyscy, którzy dotąd mieli zaszczyt usłyszeć kawałki z płyty mówili, że z pewnością będzie to hit na miarę najsławniejszych przebojów Mansona. Pozostaje czekać. Jeszcze cztery dni.

11.03.2010
14:37
Rozrywka Blog
REKLAMA

16 kwiecień był dniem, kiedy ukazało się pierwsze nagranie z Eat Me, Drink Me."If I Was Your Vampire" zamieszczone zostało na MySpace. Poruszenie, jakie wywołało było takie, jakie oczekiwano. Było, rzecz jasna, ogromne. Właściwie już pod koniec 2005 roku Mansom wypowiadał się na temat Eat Me, Drink Me bardzo pozytywnie. Mówił, że płyta jest niemal gotowa i jest zadowolony. Wszystko ma wrócić do gitarowych brzmień. Ma być melodyjnie i emocjonalnie. Ale po kolei…

REKLAMA

Brian Hugo Warner urodził się 5 stycznia 1969 roku w Canton (Ohio). Uczęszczał, uwaga, do katolickiej szkoły, którą ukończył mimo usilnych prób podejmowanych, by zostać z niej wydalonym. Po ukończeniu szkoły przeniósł się wraz z rodziną na Florydę. Przygodę z muzyką zaczął od pracy dziennikarza muzycznego na studiach. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że Mason przeprowadził wtedy wywiad z frontmanem Nine Inch Nails. Mimo wszystko, to nie było to, czego pragnął. Już w 1989 założył zespół Marilyn Manson and the Spooky Kids. Sukces i sława nadeszły dopiero po pięciu latach, po albumie Portret of an American Family. Rok później zespół stał się znany na całym świecie, a to za sprawą Smells Like Children i Sweet Dreams (are made of this). Któż nie zna tego utworu?

To był dopiero początek profesjonalnej kariery na "pełnych obrotach". Następne albumy - Antichrist Superstar oraz Mechanical Animals powtórzyły sukces poprzedniej płyty. Mimo że komercyjnie plasowały się średnio, to muzycznie można uznać je najlepsze w karierze Mansona. Następnie ukazał się Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death), który sprzedawał się jeszcze gorzej niż wspomniane poprzednie dwa albumy ale również był wysoko oceniany pod względem muzycznym. Ostatnim nowym albumem był Golden Age of Grotesque z roku 2003. Znowu sukces - tym razem także w sferze komercyjnej. W 2004 wyszły jeszcze best of, na zwieńczenie dziesięciolecia kariery, co postawiło dalszą karierę Mansona pod znakiem zapytania. Przy okazji, rzec można, wszedł w związek małżeński z Ditą von Teese - amerykańską aktorką, którą poznał przed pięcioma laty.

Tak oto znaleźliśmy się na końcu drogi. Mamy pierwszy czerwca. Za cztery dni premiera najbardziej oczekiwanej płyty tego roku. Jaka ona będzie? Wszyscy próbowali to odgadnąć. Jedni mówią, że melancholijna, na co miałby mieć wpływ rozwód z Ditą von Teese, ale skoro płyta była w wyższym stadium zaawansowania już pod koniec 2005, to prawdopodobnie zdarzenie to nie miało wpływu na muzykę. Chociaż z drugiej strony mówi się, że to było jedynie drobne wprowadzenie w błąd, że tak naprawdę dwa lata temu był tylko pomysł i nic więcej. "[The songs] are clearly written to seduce somebody. . . I don't want people to think that the record is some kind of exploitation of my personal life. At the same time, it also represents exactly who I am and what I feel. . . I really wanted to be a singer on this album.." Te słowa Manson wypowiedział w wywiadzie dla Rolling Stone. Niejako daje znać, że skończył się Manson-rockman i showman, a do czynienia będziemy mieli z dorosłym muzykiem, który nie chce już kolejnych kontrowersji związanych ze swoją osobą. Chce robić dobrą muzykę i być docenianym.

Tak czy inaczej pozostaje nam tylko czekać. Dla tych, którzy są ciekawi, daję spis wszystkich utworów, które znajdą się na płycie. Na koniec dodam tylko, że album promować ma singiel Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand). Z tego, co czytałem tu i ówdzie (MySpace, Last.fm i serwisy muzyczne) to przyjęty został on dwojako - jednym się podoba, uważają, że nowy Manson jest lepszy niż stary - a inni wręcz przeciwnie, skończył się stary dobry Marilyn Manson, mówią.

* "If I Was Your Vampire" - 5:56

* "Putting Holes in Happiness" - 4:31

* "The Red Carpet Grave" - 4:05

* "They Said That Hell's Not Hot" - 4:17

* "Just a Car Crash Away" - 4:55

* "Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)" - 5:05

* "Evidence" - 5:19

* "Are You the Rabbit?" - 4:14

* "Mutilation is the Most Sincere Form of Flattery" - 3:52

REKLAMA

* "You and Me and the Devil Makes 3" - 4:24

* "Eat Me, Drink Me" - 5:40

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA