REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Max Kolonko grozi śmiercią prezydentowi. Zawiadomiono prokuraturę

Mariusz Max Kolonko zamieścił w sieci nagranie, w którym groził prezydentowi, Andrzejowi Dudzie. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożyło w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

31.07.2023
13:35
Mariusz Max kolonko
REKLAMA

Mariusz Max kolonko opublikował w sieci nagranie, gdzie wulgarnie groził, że zabije prezydenta, Andrzeja Dudę. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Zawiadomienie dotyczy dokładnie zapowiedzi Mariusza Maxa Kolonko, że Duda zostanie "pojmany" oraz "wydalony z kraju".

REKLAMA

Mariusz Max Kolonko odpowie za skandaliczne słowa o prezydencie.

Ty nie jesteś Polakiem, będziesz przekazany wagnerowcom. To jest gest humanitarny z mojej strony, dlatego że jeśli ty trafisz do naszych ludzi z Biura Szeryfa Narodu i moim, to ty będziesz umierał długo. Ja ci to mówię - mówi na nagraniu.

Prawicowy bloger zapewnił, że nie obawia się odpowiedzialności karnej za wypowiedź, którą można spokojnie uznać za groźbę karalną wobec prezydenta. Mam w dupie, co to będzie. Ja mówię, co będzie. Ja mówię, co zrobię z tobą Duda. Ja cię zapier…ę po prostu, rozumiesz? - powiedział.

Będzie zawiadomienie do prokuratury w sprawie wypowiedzi Mariusza Maxa Kolonko

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych podkreśla, że nie odpuści i złoży w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z wnioskiem o wszczęcie postępowania ekstradycyjnego wobec blogera.

SKRAJNIE PRAWICOWY BLOGER GROZI ŚMIERCIĄ PREZYDENTOWI POLSKI

Skrajnie prawicowy bloger Mariusz Kolonko pseudonim "Max" nawołuje publicznie do zamordowania Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Składamy do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z wnioskiem o wszczęcie postępowania ekstradycyjnego w sprawie tego sprawcy. Można Andrzeja Dudę lubić lub nie, zgadzać się z jego poglądami lub uważać je za szkodliwe i populistyczne. Jednak nawoływanie do zabójstwa tego człowieka jest ciężkim przestępstwem i powinno być ścigane z całą surowością prawa- czytamy w mediach społecznościowych organizacji.

REKLAMA

Max Kolonko już wcześniej był krytyczny wobec działań Dudy

Mariusz Max Kolonko już wcześniej bardzo krytycznie odnosił się do działań Andrzeja Dudy. Krytykował również polskie władze, na czele z Dudą za wsparcie Ukrainy. Wiele razy kwestionował legalność wyboru Andrzeja Dudy na drugą kadencję w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA