REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Kiedyś musiało do tego dojść. Marvel łączy Hulka i Wolverine’a… w jedną postać

Marvel nie zakończył porządków ze swoimi super-bohaterami. Po tym, jak reprezentacja mniejszości została wzmocniona w komiksowym uniwersum, nadchodzi czas jeszcze bardziej kontrowersyjnych eksperymentów.

28.02.2017
11:23
Musiało do tego dojść. Marvel łączy Hulka i Wolverine’a… w jedną postać
REKLAMA
REKLAMA

Fan filmów kinowych od Marvel Studios może bardzo się zdziwić, kiedy po raz pierwszy zajrzy do komiksów. W nich Thor jest kobietą, Hulk to Azjata, do Avengersów należy muzułmanka, z kolei nowojorski Spider-Man jest czarnoskóry. Nowa generacja bohaterów została wtłoczona do ilustrowanego uniwersum. Wcześniej czy później nastąpi to również w filmach kinowych.

Twórcy komiksów nie kończą jednak na przetasowaniu w szeregach bohaterów. Marvel dalej bawi się konwencją.

Przykładowo, w komiksowym uniwersum Tony Stark przestaje być Iron-Manem, z kolei jego tytuł przejmuje genialna nastolatka. Własną wersję zbroi Iron Mana zakłada również nie kto inny, jak sam… Doktor Doom, szwarccharakter Fantastycznej Czwórki. Teraz Doom znajduje się po dobrej stronie mocy, ku wielkiej konsternacji czytelników.

Do serii eksperymentów na komiksowej tkance dołącza krzyżówka Hulka oraz Wolverine’a. Dwie maszyny do zabijania wcześniej czy później przyczynią się do powstania jednego bytu, posiadającego cechy obu znanych bohaterów. Ciekawe o tyle, że na ten moment w komiksowym uniwersum nie żyje ani Wolverine, ani Bruce „Hulk” Banner.

 class="wp-image-80588"
REKLAMA

Grafikę przedstawiającą krzyżówkę Wolverine’a oraz Hulka opublikował w serwisie społecznościowym Twitter Axel Alenso. Mężczyzna pełni rolę Editor-in-Chief w komiksowym wydawnictwie Marvela. Pod klimatyczną grafiką Axel zamieścił enigmatyczny opis „under construction”, który może odnosić się zarówno do powstawania monstrum, jak również nowej serii komiksów z nim związanych.

Niesamowite, jak komiksowe uniwersum zaczyna różnić się do filmowego. O ile ilustrowane opowieści Marvela zawsze wracały do bezpiecznego statusu quo, aktualne przetasowanie w świecie zamaskowanych bohaterów jest zadziwiająco głębokie, długofalowe i odważne. Ciekawe, czy to samo czeka nas w filmach kinowych, gdy Avengersi uporają się już z Thanosem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA