REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nadchodzi „Wojna bohaterów”. Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym filmie od Marvela

Już w piątek, 6 maja, odbędzie się premiera filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, jednej z najbardziej wyczekiwanych kinowych produkcji superbohaterskich. To produkcja niezwykle ważna dla wszystkich sympatyków Marvela, która może na zawsze odmienić uniwersum, jakie znają. Dlatego też zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze, dotyczące „Wojny bohaterów” informacje w jednym miejscu.

02.05.2016
9:59
Nadchodzi Wojna bohaterów. Co musisz wiedzieć o nowym filmie Marvela?
REKLAMA
REKLAMA

Co obejrzeć przed „Wojną bohaterów”?

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” to już trzynasty film z kinowego uniwersum Marvela, jednocześnie otwierający tzw. Fazę III. By wyłapać wszystkie wątki i nawiązania tej produkcji, definitywnie warto zaznajomić się – lub odświeżyć sobie – ze wszystkimi poprzednimi widowiskami, najlepiej w kolejności chronologicznej. Nawet jeżeli poświęcone są one bohaterom, których zabraknie w „Wojnie bohaterów”, jak Thor czy Hulk, obejrzenie ich zagwarantuje wydarzeniom z najnowszej produkcji szerszy kontekst.

Captain America Civil War 2 class="wp-image-59473"

Jeżeli jednak nie macie czasu lub ochoty na seans dwunastu poprzednich filmów, warto przede wszystkich sprawdzić wszystkie dotychczasowe widowiska poświęcone Kapitanowi Ameryce: „Pierwsze starcie” oraz „Zimowy żołnierz”, a także całą trylogię Iron Mana. To bowiem wokół tych postaci zbudowany będzie konflikt, stanowiący oś fabularną „Wojny bohaterów”. Niewątpliwie dobrze byłoby też sprawdzić „Avengers” oraz „Avengers: Czas Ultrona”, które przybliżą sylwetki większości postaci zaangażowanych we wspomniany wcześniej konflikt i ujawnią motywacje, jakie nimi targają. Wreszcie, już nieobowiązkowo, ale sensownie, będzie obejrzeć „Ant-Mana”. To bohater, który pojawił się dotychczas tylko w jednej produkcji, a w nowym „Kapitanie Ameryka” będzie już pełnoprawnym członkiem Avengersów, zatem by w ogóle widzieć, kto zacz, warto zapoznać się z tym filmem.

Wojna bohaterów - o co tu w ogóle chodzi?

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” będzie oparta na wydawanej w latach 2006-2007 serii komiksów „Civil War”, do której scenariusz napisał Mark Millar. Opowiada ona o potężnym i dramatycznym rozłamie w szeregach superbohaterów.

Captain America Civil War class="wp-image-59472"

Fabuła filmu skupi się dokładnie na tym samym wątku. Po kolejnej brawurowej, lecz okupionej potężnymi stratami i ofiarami cywilów, akcji, Avengersi znajdują się pod ostrzałem polityków. Rząd ma dość samowolki i zamierza wprowadzić narzędzi i regulacje, dzięki którym nie tylko będzie w stanie kontrolować poczynania oddziału superbohaterów, ale także – w razie konieczności – pociągnąć jego członków do odpowiedzialności.

Za tymi zmianami opowiada się Tony Stark, czyli Iron Man. Uważa on, że tego typu kontrola ze strony rządu jest konieczna, w związku z czym bierze na siebie odpowiedzialność za wdrożenie jej w życie. Tymczasem Steve Rogers, bardziej znany jako Kapitan Ameryka, staje na czele opozycji, przekonany, że wprowadzenie tych zmian nie tylko sprowadzi herosów do roli marionetek politycznych, ale także odbierze im wolność – najważniejszą wartość, jaką reprezentuje kraj, za który walczą.

kapitan ameryka wojna bohaterów class="wp-image-68710"

Tym samym dochodzi do bratobójczego konfliktu, w którym – poza Starkiem i Rogersem – udział biorą także między innymi Czarna Wdowa, Bucky Burnes, Falcon, War Machine, Sokole Oko, Czarna Pantera, Ant-Man, Scarlet Witch, Crossbones, Vision i Spider-Man. Dla tego ostatniego będzie to debiut w filmowym uniwersum Marvela.

Co dalej?

Nie ulega wątpliwości, że „Wojna bohaterów” będzie początkiem ogromnych zmian w filmowym uniwersum Marvela. Nie wiadomo, na ile wiernie Anthony i Joe Russo będą trzymać się wiernie komiksowego oryginału i czy w ich filmie dojdzie do równie drastycznych wydarzeń. Jeśli tak, możemy być świadkami śmierci kluczowych bohaterów i potężnych przetasowań w superbohaterskich szeregach.

Jednak nawet jeżeli bracia Russo nie posuną się tak daleko, konflikt pomiędzy Iron Manem i Kapitanem Ameryką na zawsze odmieni to uniwersum, wprowadzając do relacji pomiędzy poszczególnymi postaciami rany, krzywdy i zatargi, które trudno będzie wybaczyć i jeszcze trudniej zapomnieć.

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” inicjuje trzecią fazę filmów Marvela i wiele wskazuje na to, że będzie to naprawdę mocne otwarcie. Jak obiecuje Anthony Russo, będzie to widowisko mroczniejsze, dojrzalsze i bardziej dorosłe od dotychczasowych. Pełne wyrazistych bohaterów, pewnych swoich racji, którzy będą musieli opowiedzieć się po jednej ze stron. I nie będzie to wybór z gatunku „dobro-zło”, ale coś o wiele trudniejszego i subtelniejszego.

marvel filmy class="wp-image-40551"
REKLAMA

A na tym wcale się nie skończy, bo kolejne produkcje z III Fazy zapowiadają się równie porywająco i sensacyjnie. „Thor: Ragnarok”, „Avengers: Infinity War”… Jedno jest pewne – będzie się działo. Tymczasem pozostaje nam odliczać godziny do polskiej premiery „Wojny bohaterów”, która odbędzie się 6 maja 2016. Jeśli – podobnie jak my w redakcji – nie możecie się już doczekać, śledźcie uważnie sPlay.pl. Mamy dla was w zanadrzu kilka niespodzianek, związanych z trzecią częścią „Kapitana Ameryki”.

W międzyczasie możecie zaś opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu i przywdziać odpowiedni strój. Świetne wzory koszulek i bluz z kolekcji Marvela znajdziecie w sklepie UrbanCity.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA