REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Bezwzględna zagrywka. Marvel zamraża „Fantastyczną Czwórkę” i pozbywa się konkurencji

Świat komiksowych super-bohaterów to biznes jak każdy inny. Również tutaj stosuje się chwyty poniżej pasa, o ile poprawi to pozycję względem konkurencji. Ofiarą filmowo – komiksowej przepychanki stała się „Fantastyczna Czwórka”. Chociaż niebawem dostaniemy film rozpoczynający nową serię wytwórni Fox, Marvel kończy z rodziną o nadnaturalnych zdolnościach na łamach swoich komiksów.

05.11.2014
14:49
Bezwzględna zagrywka. Marvel zamraża „Fantastyczną Czwórkę” i pozbywa się konkurencji
REKLAMA
REKLAMA

Filmowa „Fantastyczna Czwórka” zadebiutuje w kinach 7 sierpnia 2015 roku. W przeciwieństwie do hitów Marvela pokroju „Avengers: Age of Ultron” czy „Captain America: Civil War”, o nadchodzącej superprodukcji wytwórni Fox wciąż nie wiemy praktycznie nic. Producenci skrzętnie trzymają wszystkie detale za zamkniętymi drzwiami, całkowicie oddając pole na etapie produkcyjnym Marvelowi. Dzięki temu ten może swobodnie walczyć z filmami DC Comics, jeszcze bardziej dominując w segmencie produkcji o super-bohaterach. Mimo tego moloch zasilany pieniędzmi Disney’a nie poprzestaje na kinowej dominacji, z konkurencją rozprawiając się nawet na swoim własnym, komiksowym łonie.

fantastyczna czwórka 3

O tym, że komiksowa „Fantastyczna Czwórka” przestanie się ukazywać, plotkowało się już od jakiegoś czasu. Teraz potwierdza to sam Marvel

Podczas niedzielnego panelu w ramach New York Comic Con James Robinson, osoba odpowiedzialna za scenariusze komiksowej rodziny Fantastycznych, poinformowała o zakończeniu wydawania ilustrowanych opowieści. To nadejdzie wraz z 2015 rokiem. Oczywiście nie oznacza to, że Człowiek-Pochodnia, The Thing i reszta znikną na zawsze. Zdaniem Robinsona „trochę ich jednak nie będzie”. Pożegnanie fanów z Fantastyczną Czwórką odbędzie się w zeszycie numer 645, o jakże dźwięcznym tytule „The End is Fourever”.

Jeżeli czegoś nauczyło mnie życie, to tego, że przypadki zdarzają się naprawdę rzadko. Przecież to właśnie w 2015 na ekrany kin wchodzi filmowa, odświeżona „Fantastyczna Czwórka”, rozplanowana na trylogię. Zdaje się, że Marvel nie chce pomagać wytwórni Fox w utrzymywaniu popularności rodziny super-bohaterów. Nawet kosztem czasowego zamknięcia jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii komiksów, jakie kiedykolwiek znalazły się w ich stajni. Jak widać, walka o serca i portfele widzów odwiedzających kinowe sale w 2015 roku rozpoczęła się znacznie wcześniej. Na ten moment wygrywa Marvel, który konsoliduje fantastyczne uniwersum w sposób, którego inne wytwórnie mogą jedynie zazdrościć.

REKLAMA
fantastyczna czwórka 2

W 2015 roku ukaże się nie tylko nowa „Fantastyczna Czwórka”, ale również „Avengers: Age of Ultron” oraz „Ant-Man”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA