REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

„J*bać Telewizję Polską, Jacek Kurski ch*j ci w dziąsło” – Mata wypuścił kawałek, o którym będzie mówić cała Polska

Mata namieszał w polskim hip-hopie pod koniec 2019 roku (ależ ten czas leci!). Pojawił się praktycznie znikąd, a jego kawałek Patointeligencja był na ustach niemal wszystkich. Teraz opowiedział o zamieszaniu, jakie wywołał w swoistej kontynuacji tamtego przeboju. O Patoreakcji będzie równie głośno w mediach, a u niektórych osób młody raper będzie mieć nieźle przechlapane.

30.03.2021
16:38
Mata wrzuca na Kurskiego i TVP. Zobacz teledysk do kawałka Patoreakcja
REKLAMA
REKLAMA

Debiutancki teledysk Michała „Maty” Matczaka w ciągu kilku dni wykręcił ponad 3 mln wyświetleń na YouTube. W „Patointeligencji” niby nie powiedział nic nowego, jednak wniósł powiew świeżości w polski rap skupiający się głównie na życiu chłopaków z bloków. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zepsucia wśród elit, ale Mata opowiedział o tym tak bezkompromisowo i o niewyświechtanym środowisku (uczniach prestiżowego liceum Batorego), że i tak każdy z nas miał wielkie oczy.

Mata – Patoreakcja – o tym kawałku będzie mówić cała Polska

W nowym kawałku idzie za ciosem i znów nawija o patologii wśród „bananowej” młodzieży („Widziałem kokę i widziałem Xanax/Jak graliśmy w poker bez ubrań w gimnazjum”), ale relacjonuje też konsekwencje swoich słów. Nawiązuje do ataków mediów na niego i jego ojca – znanego prawnika prof. Marcina Matczaka. Przeplata to z „kultowym” samplem – cytatem Zbigniewa Stonogi skierowanym w stronę Zbigniewa Ziobro.

A media PiSowskie chciałyby zająć się Matą-seniorem
To święty człowiek
A to co robię jest moim wyborem
I sam za to kiedyś odpowiem
Ale najpierw odpowiem wam
Więc słuchajcie uważnie
J*bać Telewizję Polską
Jacek Kurski - ch*j ci w dziąsło
(Przestań mi k*rwo rodzinę prześladować)
Bo chciałbym w spokoju dorosnąć

Teledysk do „Patoreakcji” ma podobne klisze co poprzednio (Mata w środku, a za nim jego ziomale), ale jest w nim też mnóstwo autoironicznych fotomontaży (Mata jako Stańczyk, Mata jako Rejtan). Pojawiają się też celebryci, m.in. Kuba Wojewódzki i Marta „Linkimaster” Linkiewicz.

Najmocniejszym momentem całego tekstu (znajdziecie go tutaj) jest wrzutka na Kurskiego, ale pojawiają się w nim też pociski wycelowane w stronę Jarosława Jakimowicza („Chciał posłać do wojska mnie Jakimowicz/Mój ziomo się zna z twoim synem, więc co ty pierd*lisz?”), Krystyny Pawłowicz („Ale w sumie przepraszam, Batory był tylko symbolem, a bluzę musiałem założyć/I każdy normalny to w sumie zrozumiał/Oprócz Krystyny Pawłowicz”).

REKLAMA

Oj, coś czuję, że TVP już szykuje  specjalne wydanie „Wiadomości”.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA