REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Siostry Wachowskie będą pracować przy nowym „Matriksie”? Głos zabrał reżyser „Johna Wicka”

O takim planie mówiło się od jakiegoś czasu. Co prawda wciąż nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji, ale Chad Stahelski twierdzi, że w drodze na ekrany jest „Matrix 4”.

10.05.2019
20:39
matrix reboot
REKLAMA
REKLAMA

Jakiś czas temu internet zawrzał na wieść, że Zak Penn miałby napisać scenariusz do rebootu cyklu. Później jednak za pośrednictwem Twittera obwieścił, że prędzej możemy spodziewać się spin-offów śledzących losy bohaterów franczyzy:

Teraz Chad Stahelski, reżyser „Johna Wicka 3”, który pracował także przy powstawaniu trylogii Wachowskich, występując w roli dublera Keanu Reevesa dodał kilka słów od siebie na temat projektu:

Jestem bardzo szczęśliwy, że siostry Wachowskie nie tylko robią „Matriksa”, ale poszerzają to, co wszyscy kochamy. A jeśli jest temu blisko do poziomu tego, co już zrobili, to jestem na każde ich skinienie. Jeśli spytają mnie o to, czy chcę zostać ich kaskaderem, to z chęcią zostanę dla nich potrącony przez samochód.

Wygląda więc na to, że siostry Wachowskie mają być osobiście zaangażowane w projekt. Stahelski dodał jednak, że nie ma pewności co do tego, czy będą się zajmować reżyserią. W wątpliwość poddał zwłaszcza udział Lany.

Trudno się dziwić, że wytwórnia Warner Bros chce kontynuować serię „Matrix”.

REKLAMA

Trylogia sióstr Wachowskich zarobiła w kinach ponad półtora miliarda dolarów. Ponadto pierwszy film z serii okazał się jednym z najbardziej wpływowych tytułów w historii kina. Zastosowane w nim efekty specjalne zostały szybko skopiowane przez innych filmowców, zaś mnóstwo klasycznych dziś scen było wielokrotnie cytowanych i parodiowanych.

Nowa odsłona wciąż pozostaje tajemnicą i prawdopodobnie jeszcze będziemy musieli poczekać na jakiekolwiek konkrety. Ostatnim filmem Wachowskich był „Jupiter: Intronizacja”, który okazał się porażką finansową i artystyczną. Nowy „Matrix”, wnosząc po jego statusie wśród widzów, z pewnością miałby ogromne szanse na zostanie hitem box office.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA