REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Matthew McConaughey zagra w adaptacji bestsellera "Urodzeni biegacze"

Matthew McConaughey to jedno z najgorętszych nazwisk Hollywood. Po swojej roli w "Witaj w klubie" i w serialu "Detektyw" aktor odczarował wizerunek wiecznego chłopca, który potrafi grać tylko w komediach romantycznych. Potem była rola w "Interstellar", która także przyczyniła się dodatnio do zmiany jego postrzegania. Po tych podbojach wydaje się, że aktualnie każdy film z Matthew McConaughey w roli głównej skazany jest na sukces. Czy to samo będzie z "Urodzonymi biegaczami"?

29.01.2015
10:19
Matthew McConaughey zagra w adaptacji bestsellera „Urodzeni biegacze”
REKLAMA
REKLAMA

Niedawno media obiegła bowiem informacja, że McConaughey zagra w adaptacji bestsellera Christophera McDougalla, "Urodzeni biegacze". Książka McDougalla powstała w wyniku jego fascynacji bieganiem i próbą zgłębienia tajemnicy... kontuzji. Autor zaczął uprawiać ten sport w wieku 40 lat i jego największym utrapieniem były bóle, które uniemożliwiały mu pokonywanie długich dystansów.

REKLAMA

Pewnego razu, kiedy był w Meksyku, dowiedział się o tajemniczym plemieniu Tarahumara. Ci Indianie - zwani inaczej Biegającymi Ludźmi - potrafią przebiegać dystanse długości kilkuset kilometrów, ale nie mają w związku z tym żadnych problemów zdrowotnych. Co istotne, nie biegają w markowych butach dla biegaczy, a w sandałach własnej produkcji. McDougall próbuje odkryć tajemnicę tych ludzi, których określa jako "born to run" czyli urodzeni do biegania. Fabuła książki skupia się na wielkim wyścigu, w którym biorą udział zarówno wyszkoleni biegacze jak i Indianie z plemienia Tarahumara.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA