REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Max: co obejrzeć w weekend? TOP produkcji i polski dokument o głośnej aferze

W serwisie Max rządzi oczywiście "Ród smoka" i "Skazana". Jeśli jesteście na bieżąco z odcinkami lub nie oglądacie tych seriali, podpowiadamy, na jakie produkcje warto rzucić okiem w ten weekend.

29.06.2024
7:01
max top 5 nowosci weekend menu krol zanzibaru
REKLAMA

Widzowie, korzystając z dobroci serwisu Max, wybierają nie tylko głośne produkcje, które niedawno zadebiutowały na platformie (mowa o wspomnianych wcześniej tytułach "Ród smoka" i "Skazana") - dużym zainteresowaniem cieszą się również polskie programy. W TOP-ce znajdują się obecnie m.in. "Kuchenne rewolucje", "Chyłka", "Pułapka" czy "Klara". Co ciekawe, tym tygodniu wśród najchętniej oglądanych filmów znalazły się w dużej mierze również polskie produkcje, które przypadkowo zdominowały nasze dzisiejsze zestawienie.

REKLAMA

Max: co obejrzeć w weekend? TOP 5 produkcji

W ten weekend warto przede wszystkim zwrócić uwagę na miniserial dokumentalny "Król Zanzibaru", który w piątek wpadł do serwisu Max. Obok historii polskiego biznesmena, który zbudował hotelowe imperium na rajskiej wyspie, a obecnie jest ścigany listem gończym, znajduje się także hitowy film z Anyą Taylor-Joy oraz adaptacja książki Doroty Masłowskiej. Oto 5 nowości na weekend od Max.

Spis treści:

Król Zanzibaru

Miniserial dokumentalny "Król Zanzibaru" odkrywa kulisy piramidy finansowej Wojciecha Żabińskiego. Biznesmen, który w sieci znany był jako "Wojtek z Zanzibaru", otworzył biznes hotelarski na Zanzibarze, który stopniowo zaczął rozbudowywać. Początkowo posiadał jedynie trzy hotele, a skończył jako właściciel niemal całego wybrzeża. Przełom w jego biznesie nastąpił podczas pandemii COVID-19 - właśnie wtedy można zanotować sukces Żabińskiego, a jednocześnie jego upadek. Jak rozwinęło się imperium hotelowego "Wojtka z Zanzibaru"? Co przesądziło o jego upadku? O tym, jak urok charyzmatycznego biznesmena uśpił czujność inwestorów i turystów, a także dlaczego nikt nie zorientował się, że Żabiński do tej pory jest ścigany w Polsce podwójnym listem gończym i ciąży nad nim wyrok za oszustwa gospodarcze, opowiada najnowszy dokument od Max.

Akcja nominowanej do Złotego Globu produkcji rozgrywa się na prywatnej wyspie, gdzie odbywa się uczta przygotowana przez szefa wszystkich szefów kuchni, Juliana Slowika. W wydarzeniu organizowanym przez kulinarnego celebrytę pojawia się Margot, która, w przeciwieństwie do innych osób, jest ignorantką w sprawie smaku. Podczas gdy gastronomiczna celebracja obfituje w niespodzianki, kolacja przybiera mroczny i niepokojący obrót.

"Menu"

Fucking Bornholm

"Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak skupia się na grupie przyjaciół, którzy wybierają się z dziećmi na wyjazd. Długi weekend spędzają na duńskiej wyspie Bornholm, gdzie od lat wspólnie przyjeżdżają. Nieoczekiwanie incydent między dziećmi sprawi, że w relacjach dorosłych rozpocznie się kryzys. Pozornie każda para jest szczęśliwa w swoim związku. A jak jest naprawdę?

Lipowo. Zmowa milczenia

Serial "Lipowo. Zmowa milczenia", który powstał w oparciu o powieść Katarzyny Puzyńskiej, to kolejna propozycja dla miłośników kryminalnych produkcji. Jego akcja rozgrywa się w tytułowym Lipowie, gdzie mieszkańcy tworzą hermetyczną społeczność, w której każdy każdego dobrze zna i nic się przed nikim nie ukryje. Sielankę, którą postanowili roztaczać wokół siebie mieszkańcy Lipowa, przerywa przyjazd Weroniki Nowakowskiej (Julia Kijowska), pisarki z Warszawy, która pracuje nad swoją kolejną powieścią. W pierwszych dniach pobytu Weronika odkrywa, że w miasteczku dzieją się podejrzane rzeczy, a wśród mieszkańców zapanowała zmowa milczenia. Pisarka wraz z szefem policji (Piotr Pacek) postanawia zbadać sprawę, kiedy wkrótce po jej przyjeździe ginie zakonnica.

REKLAMA

Inni ludzie

Adaptacja powieści Doroty Masłowskiej skupia się na Kamilu (Jacek Beler) i Iwonie (Sonia Bohosiewicz), którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną żoną Maćka, która żyje w nieszczęśliwym małżeństwie w luksusie na kredyt. On ma 32 lata, seksowną partnerkę Anecię. Mimo to wciąż mieszka z matką na blokowisku, łapiąc przypadkowe fuchy, a jego marzeniem jest zostać raperem. Choć mogłoby się wydawać, że relacja z Iwoną nie ma znaczenia, dzięki niej oboje nabiorą innej perspektywy patrzenia na życiowe wybory swoje oraz innych ludzi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA