REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepsze promocje Star Wars na święto May the 4th 2017: e-booki, książki, gry i nie tylko

Z okazji dnia Gwiezdnych wojen fani sagi mogą odchudzić swoje portfele. Dziś za bezcen można nabyć e-booki, komiksy i gry w uniwersum Star Wars. Sprawdziłem najciekawsze promocje z okazji May the 4th.

04.05.2017
15:38
may the 4th 2017 star wars gwiezdne wojny promocje
REKLAMA
REKLAMA

Data święta fanów Gwiezdnych wojen nie została wybrana przypadkowo. 4 maja wybrano ze względu na to, że w języku angielskim ten dzień można zapisać, posługując się stylem mówienia mistrza Yody, jako May the Fourth.

To oczywiście odniesienie do pozdrowienia wymienianego przez bohaterów sagi: May the Force (be with you). Tradycyjnie tego dnia można nabyć wiele gier, książek, komiksów i gadżetów Star Wars w niższych niż zwykle cenach. Przyjrzałem się ofertom i wybrałem najlepsze z nich.

E-booki Star Wars od Publio na May the 4th

W księgarni Publio w ramach obchodów May the 4th można nabyć taniej niż zwykle e-booki z serii Gwiezdne wojny wydane w języku polskim. Ceny zmalały niemal o połowę np. z 27,99 zł do 15,90. W ofercie są powieści należące do nowego kanonu, które wydano po przejęciu przez korporację Disney praw do marki Star Wars, w tym np. dwie części trylogii Koniec i początek, Katalizator i Utracone Gwiazdy. Oprócz tego do promocji Publio załapała się książka Bryana Jay Jonesa o tytule George Lucas oraz Księżniczka po przejściach, czyli autobiograficzna powieść Carrie Fisher. Promocja potrwa do 7 maja.

Komiksy Star Wars w Comixology

Fani komiksów również mogą świętować May the 4th. W ramach celebracji dnia Gwiezdnych wojen można nabyć mnóstwo komiksów w uniwersum Star Wars za mniej niż połowę ceny w serwisie Comixology. Ze zniżek można skorzystać do jutra, a objęte są nimi przede wszystkim komiksy wydane przez Marvela. To wydawnictwo przejęło ponownie po latach wydawanie komiksów Star Wars od Dark Horse. Marvel, podobnie jak marka Gwiezdne wojny, należy do korporacji Disney.

Paczka gier Star Wars na PC w Steam i GOG

Bardzo ciekawą promocję dla fanów Gwiezdnych wojen przygotował serwis Steam. Można nabyć paczkę kilkunastu gier osadzonych w tymże uniwersum za mniej niż 20 euro. Serwis w dodatku potrafi rozpoznać, które z nich użytkownik posiada w swojej bibliotece i odpowiednio obniżyć cenę pakietu usuwając z niego posiadane już przez gracza pozycje. W skład pakietu Star Wars na Steam wchodzą m.in. gry z serii Jedi Knight, The Force Unleashed, Knights of the Old Republic oraz X-Wing i TIE Fighter. Gry z serii Gwiezdne wojny można kupić taniej również w serwisie GOG. Cenę każdego tytułu dostępnego w promocji obniżono o 75 proc.

Promocje Star Wars na Xbox One i PS4

Promocji nie zabrakło również na konsolach. W przypadku PlayStation 4 i Xbox One można taniej nabyć Star Wars: Battlefront. Dodatkowo w ramach Xbox Live Gold są dostępne za darmo tytuły Lego Star Wars: The Complete Saga oraz Force Unleashed 2.

Naklejki Star Wars do iMessage

Disney próbuje namówić graczy do zostawienia pieniędzy w sklepie App Store. Można teraz kupić za 1,09 euro naklejki do aplikacji iMessage. Wśród nich znalazł się komplet wydany na 40-lecie sagi, ale na profilu Disneya w App Store można znaleźć kilka innych pozycji dla fanów Star Wars w tej samej cenie.

Gwiezdne wojny w serwisie Amazon

Rajem dla fanów Gwiezdnych wojen podczas święta May the 4th jest ogromny internetowy supermarket, czyli Amazon. Promocje zmieniają się co chwilę, więc warto co kilka dni zaglądać w poszukiwaniu nowych skarbów w niskich cenach.

REKLAMA

Inne promocje na StarWars.com

Dużo więcej promocji można znaleźć bezpośrednio na stronie StarWars.com, ale dotyczą one najczęściej fizycznych produktów i przeznaczone są dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. Warto jednak przyjrzeć się liście, a potem sprawdzić w danym sklepie internetowym czy oferuje wysyłkę do Polski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA