REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Finał Euro 2020 już dzisiaj. Gdzie obejrzeć mecz Włochy – Anglia?

Kiedy finał Euro 2020? Już dziś będziemy mogli obejrzeć mecz Włochów i Anglików. Drużyny zmierzą się ze sobą w Londynie na Wembley. Po miesiącu przepełnionym meczami przyszedł czas na wielkie rozstrzygnięcie. Gdzie obejrzeć mecz i kto będzie go komentował?

11.07.2021
15:00
gdzie obejrzec final
REKLAMA

Reprezentacja Włoch na Euro 2020

REKLAMA
gdzie ogladac mecz wlochow

Włosi rozpoczęli Euro 2020 meczem z Turcją, a teraz kończą rozgrywki, ścierając się z Anglią. Czy można było spodziewać się takiego przebiegu zdarzeń? Jak najbardziej, reprezentacja Włoch pokazała się z bardzo dobrej strony i na finał na pewno zasłużyła. Włosi wygrali wszystkie 6 meczów, choć ostatni z Hiszpanią, mógł zasiać ziarno wątpliwości w sercach kibiców. Mecz zakończony karnymi (4-2 dla Włochów) był niesamowitym widowiskiem, które przyniosło kibicom masę emocji. Dzięki wygranej Włosi po raz kolejny zrewanżowali się na Hiszpanach po przegranej z nimi na Euro 2012.  Po 9 latach Italia ponownie w finale Euro. 

Reprezentacja Anglii na Euro 2020 

Gdzie oglądać mecz Anglii
Autor: Michael Tubi / Shutterstock.com

Anglia z 6 rozegranych meczów wygrała 5. Wyeliminowali z dalszej gry reprezentacje Niemiec, kończąc mecz z dwoma golami na koncie. Mecz półfinałowy z Danią reprezentacja Anglii wygrała po dogrywce dzięki kontrowersyjnemu karnemu, który podzielił kibiców. Gdyby nie ta sytuacja, prawdopodobnie dogrywka skończyłaby się bez goli, a rzuty karne mogłyby wyłonić innego finalistę. Właśnie przez tego karnego, wielu kibiców będzie trzymać stronę Włoch w finale.

Anglia jeszcze ani razu nie grała w finale Mistrzostw Europy, dlatego obecne rozgrywki na pewno przejdą dla kibiców Anglii do historii.  

Już dzisiaj, 11 lipca, o godzinie 21:00 odpalamy TVP 1, żeby obejrzeć mecz.
Dla chcących posłuchać komentarzy ekspertów jest Studio w TVP 1, które rozpocznie się o godzinie 20:15.

Mecz miał komentować Dariusz Szpakowski oraz Andrzej Juskowiak. Jednakże w ostatniej chwili Szpakowskiego odsunięto od komentowania meczu finałowego. Finalnie w czasie meczu towarzyszyć nam będą Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.

Trzeba przyznać, że te mistrzostwa były zaskakujące. Wydarzyło się sporo sytuacji, których nikt się nie spodziewał: dużo goli samobójczych, również od bramkarzy; przegrana Polski ze Słowacją; spadochroniarz, który wylądował na murawie w trakcie meczu Francja – Niemcy; tragiczna sytuacja na meczu Dania – Finlandia, gdy jeden z piłkarzy reprezentacji Danii Christian Eriksen stracił przytomność; odpadnięcie z mistrzostw najmocniejszych drużyn: Niemców, Francuzów, Hiszpanów, Po... Portugalczyków! Prawdziwy emocjonalny rollercoaster. 

I chociaż Mistrzostwa Europy dobiegają końca, to już od września będziemy mogli ponownie przeżywać masę emocji, ponieważ odbywają się wtedy kolejne mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Przez pandemię obydwa mistrzostwa rozgrywają się rok po roku, ale czy nam, kibicom, to jakoś przeszkadza? Wręcz przeciwnie. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA