REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Po dziesięciu latach przerwy Mel Gibson wyreżyseruje kolejny film

"Hacksaw Ridge" - taki tytuł będzie nosił najnowszy film Mel Gibsona. Będzie to jego powrót na fotel reżysera po dziesięcioletniej przerwie. 

31.07.2015
10:52
Po dziesięciu latach przerwy Mel Gibson wyreżyseruje kolejny film
REKLAMA
REKLAMA

Mel Gibson wyreżyserował dotychczas takie dzieła jak między innymi "Pasja", "Braveheart - Waleczne Serce" i "Apocalypto". Ten ostatni ukazał się w 2006 roku - od tego czasu Gibson zajmował się głównie graniem ("Furia", "Dorwać gringo", "Podwójne życie", "Niezniszczalni 3"). Teraz szykuje się jego powrót do roli reżysera - w 2016 rozpoczną się zdjęcia do filmu "Hacksaw Ridge", który na ekrany kin wejdzie rok później.

Hacksaw Ridge mel gibson braveheath
REKLAMA

"Hacksaw Ridge" będzie widowiskiem, którego fabuła ma być oparta na prawdziwych wydarzeniach. Będzie to historia Desponda T. Dossa, amerykańskiego medyka polowego, który odmówił noszenia broni. Mimo to wielokrotnie odznaczał się odwagą, ratując życie kilkudziesięciu żołnierzy. W trakcie swojej służby został trzykrotnie raniony. Prezydent Harry Truman, za jego zasługi, wręczył mu Medal of Honor – najwyższe amerykańskie wyróżnienie wojskowe.

W roli Dossa wystąpi Andrew Garfield. Obok niego wystąpią też Sam Warthington i Vince Vaughn. Scenariusz do "Hacksaw Ridge" napiszą Robert Schenkkan i Randall Wallace.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA