REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Podsiadło nagrał nowy kawałek razem z Kortezem i Zalewskim. "Początek" promuje Męskie granie i jest świetny!

Festiwal Męskie Granie w ciągu kilku krótkich lat stał jednym z najważniejszych wydarzeń polskiej muzyki. Przygotowania do tegorocznej edycji ruszyły wraz nowym utworem promującym Męskie Granie Orkiestra zatytułowanym Początek. Poznaliśmy również pierwsze informacje dotyczące terminów i lokalizacji koncertów wchodzących w skład Męskiego Grania 2018.

23.05.2018
9:43
Męskie Granie 2018: Kortez, Podsiadło i Zalewski w składzie orkiestry
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza edycja ogólnopolskiej trasy koncertowej miała miejsce w 2010 roku. Na czele projektu w pierwszych latach jego istnienia stali kolejno Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i O.S.T.R. Z czasem zrezygnowano z funkcji dyrektora artystycznego, którego zastąpiła orkiestra o zmieniającym się każdego roku składzie.

Według informacji prasowej opublikowanej na oficjalnym portalu Męskiego Grania, tegoroczna edycja ma być swego rodzaju odświeżeniem dotychczasowej formuły. Nowe personalia, które trafiły do orkiestry, mają zapewnić występy pełne pozytywnej i niepowstrzymanej energii.

 class="wp-image-165895"

Na czele Męskie Granie Orkiestra staną Kortez, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski.

Towarzyszyć im będzie zespół w składzie: Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Zgodnie z dotychczasową domeną Męskiego Grania muzycy mają przełamywać gatunkowe konwencje i eksperymentować z różnymi brzmieniami. Na razie nie znamy pozostałych wykonawców zaproszonych do grania na poszczególnych koncertach trasy. Szczegóły mają jednak zostać przedstawione już wkrótce.

Męskie Granie 2018 promuje nowy singiel Początek.

Utwór miał swoją premierę podczas programu Kuby Wojewódzkiego oraz w Programie 3. Polskiego Radia. Na serwisie YouTube został także opublikowany teledysk do Początku, nagrany za pomocą pojedynczego mastershota. Bez jakichkolwiek cięć, dubli czy montażowej ingerencji.

Przed nami już dziewiąta edycja trasy Męskie Granie z nowym składem i zupełnie nową muzyczną energią. W tym roku po raz kolejny usłyszymy najlepszych polskich artystów, którzy zaserwują publiczności olbrzymią dawkę muzycznych emocji na najwyższym poziomie. Nie zabraknie oryginalnych kolaboracji i artystycznych niespodzianek – mówi Marta Kuropatwińska, Marketing Manager marki Żywiec, która jest wyłącznym sponsorem trasy.

Teledysk wzbudził ogromne poruszenie i entuzjazm. Obejrzało go już ponad 180 tys. osób, a liczba ta ciągle rośnie. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy muzycy mają czas cieszyć się z marketingowego sukcesu Męskiego Grania. Dawid Podsiadło, jak poinformował w swoich mediach społecznościowych, jest zbyt zajęty pracą nad utworami do swojej nowej płyty. Czyżby fanów wokalisty czekały dwie fantastyczne wiadomości na lato?

Sprzedaż biletów na Męskie Granie 2018 rozpocznie się w czerwcu. Dokładna data zostanie podana na facebookowym profilu wydarzenia.

Oprócz tegorocznego składu orkiestry podano również lokalizacje i daty koncertów. Męskie Granie 2018 potrwa od 14 lipca do 25 sierpnia. Muzycy wystąpią na siedmiu koncertach w największych miastach Polski, kończąc swoje zmagania zgodnie z tradycją występem w Żywcu.

REKLAMA

Pełna lista koncertów poniżej:

  • 14 lipca – Poznań, Park Cytadela
  • 21 lipca – Katowice, Strefa Kultury
  • 28 lipca – Wrocław, Pergola
  • 4 sierpnia – Kraków, Centrum Sportu Parkowa (dawny Stadion Korony Kraków)
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA