REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser ekranizacji Metal Gear Solid wie co zrobić, by nie zawieść fanów gry

Reżyser filmu Kong: Wyspa Czaszki po raz pierwszy opowiada o swoim najnowszym projekcie. Nie byle jakim: Jordan Vogt-Roberts pracuje nad ekranizacją jednej z najbardziej kultowych gier wideo.

02.08.2018
12:30
metal gear solid
REKLAMA
REKLAMA

Ekranizacje gier wideo to bardzo trudne zadanie. Pozbawienie widza możliwości wpływania na przebieg wydarzeń powoduje, że ten przenosi swoją uwagę na inne szczegóły produkcji, będąc względem nich znacznie bardziej krytyczny. Wzięcie na filmowy warsztat tak złożonej fabularnie gry, jaką jest Metal Gear Solid, to bardzo ryzykowne przedsięwzięcie.

Jordan Vogt-Roberts, którego największym dziełem był prawdopodobnie Kong: Wyspa Czaszki, zdecydował się przyjąć to wyzwanie. Jak twierdzi w załączonym niżej wywiadzie dla magazynu Screen Rant, rozumie czemu gracze nie pozostawili suchej nitki na takich filmach, jak Super Mario Bros czy Doom. I że jego Metal Gear Solid nie powtórzy błędów tamtych produkcji.

Reżyser Metal Gear Solid sam jest graczem. Jak twierdzi, wie co jest najważniejsze przy przenoszeniu gier do filmowego formatu.

Tym czymś są według niego emocje. A konkretniej, doświadczenie wynikające z przechodzenia gry, jak na przykład ekscytacja po pokonaniu jakiegoś trudnego zadania. Vogt-Roberts dodaje też, że pracując nad filmem miał w pamięci doświadczenia towarzyszące oglądaniu na kanapie, jak ktoś inny przechodzi grę na naszej konsoli – by podobne odczucia zapewnić za pomocą filmu.

Hideo Kojima, twórca serii Metal Gear Solid, określił Vogta-Robertsa jako jedynego reżysera, który jest w stanie przenieść tę grę na duży ekran. Scenariusz filmu jest już ponoć gotowy. Jak zauważa sam reżyser, jedną z inspiracji doskonałej ekranizacji gry był film Na skraju jutra. Przy czym ów filmowiec oczywiście wie, że produkcja ta nie nawiązywała do żadnej gry wideo. Uważa jednak, że film ten znakomicie łączy cechy produkcji, która mogłaby być taką formą adaptacji.

Metal Gear Solid jest nadal w preprodukcji. Scenariusz ma być wierny grze, choć szczegółów nadal nie znamy.

REKLAMA

Zdjęcia do filmu jeszcze nie ruszyły, nie jest znana jego obsada ani planowana data premiery. Vogt-Roberts zapewnia, że film nie zapomni o tym, że gra była dziwna i zawierała elementy nadprzyrodzone i nie brakowało w niej grozy. Zapewnia, że będzie próbował uchwycić jak najwięcej z jej oryginalności w swoim filmie.

Pierwsza gra z cyklu Metal Gear Solid pojawiła się w 1998 r. na konsole PlayStation. Jej główny bohater – Solid Snake – ma za zadanie przedostać się do bazy na Alasce, by tam zmierzyć się z dobrze wyszkoloną grupą terrorystów. Pierwsza ekranizacja gry była planowana w 2006 r., jednak scenariusz proponowanego filmu został odrzucony przez producenta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA