REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Metallica wydaje nową płytę. Będzie gotowa tego lata

Legendarna grupa Metallica zapowiedziała swój nowy album. Szczegóły dotyczące krążka zdradził Lars Urlich, bębniarz i założyciel zespołu.

30.05.2016
13:00
Metallica wydaje nową płytę. Będzie gotowa tego lata
REKLAMA
REKLAMA

Wszycy, którzy czekają na nowy album legend trash metalu, mogą powoli szykować się na świeżą dawkę nowych, mocnych brzmień grupy.

Kończymy kreatywny proces i zaczynamy szukać sposobu na podzielenie się nagraniami z wszechświatem. W czerwcu usiądziemy i pomyślimy, co z tym zrobić, jak to nazwać i co na to trafi - mówi w wywiadzie dla magazynu Metal Forces, Ulrich.

Jak dotąd, ostatnią płytą Metalliki, jest wydana w 2008 roku "Death Magnetic". Przy pracy na najnowszym krążkiem, muzycy ponownie zaprosili do współpracy Grega Feldmana (poprzednio pracował z nimi przy produkcji "Death Magnetic"). Na razie nie jest znana dokładna data premiery albumu, choć dużo wskazuje na to, że są szanse iż jego premiera będzie mieć miejsce jeszcze w 2016 roku.

REKLAMA

Jeżeli album nie ukaże się w tym roku, to na pewno nie dlatego, że nie będzie dokończony. Może się tak stać z pewnego rodzaju kosmicznych powodów, może się okazać, że przełożenie premiery na przyszły rok będzie mądrzejsze. Niemniej samo nagranie będzie gotowe latem - nadmienił Lars.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA