REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kolejny plagiat? Tym razem na widelcu znalazła się okładka nowej płyty Metalliki

Sprawę rozdmuchali ponoć niektórzy słuchacze, którzy zauważyli spore i (chyba) nieprzypadkowe podobieństwo dość charakterystycznych okładek albumów "Hardwired… To Self-Destruct", którą wyda wkrótce Metallica oraz  „Odd Fellows Rest” grupy Crowbar.

24.08.2016
9:28
metallica
REKLAMA
REKLAMA

Podobieństwo jest rzeczywiście bardzo duże. Obie okładki prezentują czterech muzyków każdej z grup, których głowy "zmiksowane" są w jedną "pokrętną" całość. Przypadek? Nie sądzę. Sami zobaczcie.

metallica_ hardwired_to_selfdestruct_okladka class="wp-image-73472"
crowbar_odd_fellows_rest_okladka class="wp-image-73473"

Sęk w tym, że to najprawdopodobniej ani plagiat, ani przypadek. Autorem obu okładek jest bowiem ta sama osoba - John Buttino. Jeśli świadczy to o czymkolwiek, to tylko o tym, że nie należy on do zbyt kreatywnych osób i cały czas powiela te same motywy. Choć trzeba przyznać, że na okładce nowej płyty Metalliki przynajmniej widać, że trochę się rozwinął twórczo.

Tymczasem, w zeszłym tygodniu Metallica opublikowała swój premierowy utwór, Hardwired, wraz z teledyskiem. Osiem lat od wydania "Death Magnetic" grupa wraca z solidną dawką poweru i mocnego uderzenia, przywodzącą na myśl skojarzenia z ich pierwszymi płytami.

REKLAMA

Premiera płyty "Hardwired… To Self-Destruct" zaplanowana jest na 18 listopada 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA