REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Metallica wypuściła nowy kawałek. Posłuchajcie "Screaming Suicide"

"Screaming Suicide", kolejny utwór zapowiadający dwunastą płytę zespołu Metallica – "72 Seasons", jest już dostępny na Spotify i YouTube. Po dwunastu godzinach od publikacji zaliczył prawie milion wyświetleń.

20.01.2023
14:44
najnowszy kawalek metallica screaming suicide
REKLAMA

Najnowsza płyta Metalliki "Hardwired… To Self-Destruct" zadebiutowała w 2016 roku. Po sześciu latach kultowy zespół poinformował fanów o swoim najnowszym krążku "72 Seasons", który swoją premierę będzie miał w 2023 roku. Do "Lux Ætherna", czyli jednego z kawałków zapowiadających nową płytę, dołączył "Screaming Suicide". I brzmi naprawdę epicko.

REKLAMA

"72 Seasons"

Pod koniec listopada na swojej stronie internetowej Metallika ogłosiła swój nowy, dwunasty album. Będzie to 77 minut tak dobrze nam znanego, klasycznego heavy metalu w stylu jednego z najpopularniejszych zespołów tego gatunku.

Dlaczego "72 Seasons"?

72 pory roku. Pierwsze 18 lat naszego życia, które kształtują nasze prawdziwe lub fałszywe ja. Koncepcja, to nasi rodzice powiedzieli nam, kim jesteśmy. Możliwe zaszufladkowanie wokół tego, jaką jesteśmy osobowością. Myślę, że najbardziej interesującą częścią tego jest ciągłe badanie tych podstawowych przekonań i ich wpływu na nasze postrzeganie dzisiejszego świata. Wiele z naszych dorosłych doświadczeń to rekonstrukcja lub reakcja na te doświadczenia z dzieciństwa. Więźniowie dzieciństwa lub uwolnienie się z jego więzów

tłumaczy James Hetfield, wokalista zespołu Metallica.
 class="wp-image-2212864"
Okładka płyty "72 Seasons"

"Screaming Suicide" – najnowszy kawałek Metalliki

Po kometarzach internautów można wywnioskować, że fani nie zawiedli się na najnowszym utworze zespołu. Jedną z dwunastu pozycji na najnowszym krążku można przesłuchać na YouTube.

REKLAMA
YouTube - najnowszy kawałek

Premiera płyty zaplanowana jest na 14 kwietnia 2023 roku. W ramach trasy koncertowej zespół pojawi się w Polsce w 2024 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA