REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórca "Mr. Robot" stworzy serial na podstawie "Metropolis"

Sam Esmail, twórca telewizyjnego widowiska "Mr. Robot", chce zrealizować miniserial na podstawie "Metropolis", kultowego filmu science-fiction z 1927 roku. 

19.12.2016
12:52
Twórca "Mr. Robot" stworzy serial na podstawie Metropolis
REKLAMA
REKLAMA

"Metropolis" to niemiecki ekspresjonistyczny film science fiction z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa, do którego scenariusz powstał na podstawie powieści o tym samym tytule, autorstwa They von Harbou. Zarówno film, jak i książka, prezentują dystopijną wizję miasta przyszłości, w którym społeczeństwo podzielone jest na dwie kasty: uprzywilejowaną, wąską grupę myślicieli i intelektualistów oraz o wiele liczniejszą zbiorowość żyjących w podziemnych osiedlach robotników. "Metropolis", choć w czasie, w którym powstał, był technicznym majstersztykiem, nie odniósł spodziewanego sukcesu.

Film Langa z biegiem lat został jednak doceniony przez fanów science-fiction i miał spory wpływ na wiele innych dzieł z tego gatunku. Dziś wielu kinomanów uważa go za dzieło kultowe.

REKLAMA

Teraz Sam Esmail, twórca serialu "Mr. Robot", chce przypomnieć go widzom i zrealizować na jego podstawie miniserial.

Produkcja jest w bardzo wczesnej fazie realizacji, wiadomo na razie tylko, że wytwórnia jest gotowa przeznaczyć nawet dziesięć milionów dolarów na odcinek. Premiery powinniśmy się spodziewać za dwa, trzy lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA