REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Michael Douglas jako Hank Pym, a Johnny Depp jako Doctor Strange?

To, że Michael Douglas zostanie filmowym Hankem Pymem a Paul Rudd Ant-Manem (tj. Scottem Langem) już wiemy. Dzisiaj jednak pojawiły się też plotki, że Johnny Depp mógłby zostać Doctorem Strangem w filmowym uniwersum Marvela. Brzmi ekscytująco? A jakże!

14.01.2014
13:05
Michael Douglas jako Hank Pym, a Johnny Depp jako Doctor Strange?
REKLAMA

Hank Pym, to biofizyk oraz odkrywca, tzw. „cząstek Pyma”, które pozwalają na zmianę rozmiaru ciała do tej wielkości mrówki (jak Ant-Man),  Godzilli (jak Giant-Man) oraz używanie tych mocy na przemian (jak Yellowjacket). Te trzy postacie, to trzy aliasy dla Hanka Pyma, który był oryginalnym Ant-Manem noszącym hełm pozwalający kontrolować mrówki. Scott Lang natomiast, to złodziej, który dla ratowania swojej córki wykrada wynalazek Pyma. W późniejszym czasie Scott (zachęcony przez Pyma) staje się Ant-Manem i dołącza do Avengers.

REKLAMA
antman

Doctor Strange natomiast, a raczej doktor Stephen Strange, zaczynał swą przygodę w uniwersum Marvela jako neurochirurg, który w wyniku wypadku samochodowego odnosi poważne obrażenia, w tym dłoni. Egoistyczna postawa Strange’a nie pozwala mu na zmianę zawodu (np. wykładowcy), dlatego szuka on pomocy w sztukach magicznych. Po naukach u Ancient-One (innego czarnoksiężnika) Stephen Strange staje się Doctorem Strangem a także (w późniejszym czasie) najpotężniejszym czarownikiem na Ziemi.

Doctor Strange

Oczywiście zważywszy na to, że filmy marvelowskie są tylko luźno oparte na komiksach, nie można się nawet łudzić, że historia filmowa podąży za tą komiksową. Takie podejście zresztą zapewniło produkcjom Marvel/Disney ogromną popularność zarówno u fanów komiksów jak i u zupełnych laików w tym temacie. Jedno jednak jest pewne, zarówno Ant-Man jak i Doctor Strange, to bardzo ciekawe postacie z bogatą historią wartą opowiedzenia, dlatego o jakość adaptacji komiksowych pierwowzorów nie boję się ani trochę.

REKLAMA

Poza tym, jeżeli informacja o tym, że Johnny Depp ma zostać Strangem się potwierdzi, byłby to genialny ruch marketingowy. Nazwisko Deppa z pewnością przyciągnęłoby tych, którzy z komiksami nie są za pan brat. Co więcej, Depp może stać stać się ulubieńcem fanów na miarę Roberta Downey Jr. (Iron Man) czy Toma Hiddlestona (Loki) Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym czarnoksiężniku, to zachęcam do zapoznania się z jedną z najlepszych serii przygód o Doktorze Strange’u, która jest dostępna na Comixology.

Ant-Man trafi do kin 31 lipca 2015 roku, natomiast Doctor Strange prawdopodobnie w lipcu 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA