REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spadkobiercy Michaela Jacksona odwracają uwagę od filmu „Leaving Neverland”. Król Popu pod ostrzałem

Stacja HBO zaprezentowała pierwszą część kontrowersyjnego dokumentu o Michaelu Jacksonie - „Leaving Neverland”. Spadkobiercy muzyka nie ustają w próbach odwrócenia uwagi od filmu.

04.03.2019
10:45
Michael Jackson leaving Neverland
REKLAMA
REKLAMA

Podczas emisji pierwszej części dokumentu o Jacksonie na YouTubie pojawił się koncert muzyka z 1992 roku. Spadkobiercy zapowiedzieli, że materiał będzie dostępny jedynie przez jakiś czas. Koncert trwał mniej więcej tyle, co pierwsza część dokumentu pokazywanego przez HBO. Druga część „Leaving Neverland” zostanie wyemitowana przez amerykańskie HBO w poniedziałkowy wieczór. Broniący Jacksona zapowiedzieli już emisję kolejnego koncertu w tym samym czasie.

Przypomnijmy: film „Leaving Neverland” został zaprezentowany na ostatnim festiwalu Sundance. Opowiada on historie Wade’a Robsona i Jimmy’ego Safechucka, którzy przed laty byli bywalcami należącego do Jacksona rancza Neverland. Mężczyźni oskarżają Króla Popu o molestowanie seksualne.

Spadkobiercy muzyka odpierają zarzuty przedstawione w filmie.

Ich prawnicy zażądali od HBO 100 mln dol. za złamanie kontraktu sprzed lat. Stacja emitowała wtedy koncerty z jednej z tras koncertowych Jacksona, zaś w umowie widniał zakaz dyskredytacji muzyka.

Zanim doczekamy się wyroku, o ile kiedykolwiek to nastąpi, nadawcy będą musieli odpowiedzieć na pytanie: czy wypada prezentować muzykę człowieka oskarżonego o pedofilię? Zdaje się, że radio BBC wydało swoją opinię - stacja po cichu wycofała ze swoich playlist piosenki Michaela Jacksona. Ostatni jego utwór miał pojawić się na antenie 23 lutego.

„Leaving Neverland” pojawi się 8 marca 2019 na HBO GO.

REKLAMA

AKTUALIZACJA

Pogłoski dotyczące wycofania z playlist BBC muzyki Michaela Jacksona okazały się nieprawdziwe. Przedstawiciele nadawcy zaprzeczyli tym doniesieniom.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA