REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

Michał Cholewiński zdjęty z anteny TVP. Powód? Komentarz w sprawie wyroku TK

Michał Cholewiński po komentarzach dotyczącym wyroku Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce został zdjęty z anteny.

01.02.2021
18:10
Michał Cholewiński w programie TVP Info
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jak donosi portal Onet.pl, Michał Cholewiński, dziennikarz TVP, a niegdyś pracownik TVN24, nie tylko został zdjęty z anteny, ale czeka go również degradacja, zmniejszenie zarobków i przenosiny do kanału TVP Polonia.

Do niedawna Cholewiński prowadził w TVP Info program „Serwis Info”. W październiku ubiegłego roku, tuż po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję z powodu ciężkich wad płodu za niekonstytucyjną i w momencie, gdy zaczynały się protesty Strajku Kobiet, dziennikarz pozwolił sobie na wizji na komentarz do całej sytuacji. Powiedział wówczas:

Przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, do sentencji ani do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej rozmowie. To nie czas i nie miejsce, ale... Ja nie rozumiem i to jest moje oświadczenie... Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie.

Tak oto zaczął swoją rozmowę na ten temat z gościem programu, Jakubem Jałowiczorem z „Gościa Niedzielnego”. Teraz przyszedł czas rozliczeń.

Decyzję o degradacji Cholewińskiego podjął Jacek Kurski.

Podobny los spotkał też żonę Cholewińskiego, Agatę Biały-Cholewińską, która również pracuje w TVP Info. Onet.pl sugeruje, że kierownictwo TVP liczy, że oboje nie przyjmą nowych warunków pracy i tym samym odejdą. Póki co oboje są na zwolnieniach.

REKLAMA

Zdjęcie główne: TVP Info

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA