REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Michał Wiśniewski chce nagrać nową płytę. Uda się, jeśli fani dadzą pieniądze

Lider grupy Ich Troje chciałby wydać kolejny solowy album. Premierę krążka zaplanowano jeszcze na ten rok, jednak Michał Wiśniewski nie ma pieniędzy na jej nagranie. Piosenkarz zwraca się do fanów z prośbą o wsparcie.

19.03.2018
10:06
Michał Wiśniewski zbiórka pieniędzy
REKLAMA
REKLAMA

Crowdfunding, czyli internetowa zbiórka pieniędzy na jakiś projekt, to w branży muzycznej nic nowego. Ze wsparcia użytkowników sieci korzysta wielu artystów, których nie stać na wynajęcie studia i zarejestrowanie paru utworów. I nie chodzi tylko o początkujących wykonawców, bo taka forma finansowania albumu nie jest obca także rozpoznawalnym muzycznym markom.

Ostatnio do tej grupy dołączył Michał Wiśniewski.

Lider grupy Ich Troje gromadzi fundusze na nagranie swojego nowego solowego krążka. Płyta Sweterek część 2 czyli 13 Postulatów W Sprawie Miłości jest duchowym następcą debiutanckiego albumu z 2012 roku. Wówczas piosenkarz połączył siły z poetą i muzykiem Andrzejem Wawrzyniakiem (Drużyna Wawrzyna), a całość okazała się miksem poezji śpiewanej z elementami popu.

Premierę płyty zaplanowano na 8 września, jednak jej powstanie wciąż jest niepewne. Wiśniewskiemu brakuje pieniędzy na wynajęcie i prace w studiu oraz przygotowanie samych nośników. Dlatego muzyk zdecydował się na zorganizowanie zbiórki za pomocą strony odpalprojekt.pl. Razem z Wawrzyniakiem potrzebują 50 tys. zł, ale przy pomocy swoich sympatyków chcą zebrać połowę tej sumy.

Wpłacający mogą wybierać pomiędzy siedmioma pakietami pomocy, w których przekazane sumy wahają się od 10 zł do 5 tys. zł. Każdy datek premiowany jest nagrodą. Za najniższą możliwą kwotę dostaje się maila z podziękowaniami, za większe wpłaty można otrzymać bilety na koncerty, wziąć udział w nagrywaniu teledysku, a nawet zaangażować Michała do komercyjnego nagrania.

Internetowa zbiórka potrwa do 11 kwietnia.

REKLAMA

Na razie Michał Wiśniewski zebrał ponad 11 tys. zł, czyli niecałą połowę docelowej sumy. Piosenkarza wsparło 70 darczyńców.

Ostatnią płytę, zatytułowaną Nierdzewny/Remixed, muzyk wydał w czerwcu 2016 roku. Na wydawnictwo złożyły się premierowe nagrania wokalisty oraz remiksy utworów grupy Ich Troje. Najnowszy krążek tercetu pt. Pierwiastek z dziewięciu ukazał się w grudniu ubiegłego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA