REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Pierwsza w Polsce klasa o profilu disco polo wystartuje już za parę tygodni. Zainteresowanie rekrutacją? Imponujące!

Już we wrześniu naukę rozpoczną uczniowie nowo utworzonej klasy o profilu disco polo. Zainteresowanie rekrutacją do tzw. klasy estradowej w podlaskim Michałowie przeszło oczekiwania pomysłodawców.

17.07.2020
15:57
michalowo klasa estradowa centrum disco polo rekrutacja
REKLAMA
REKLAMA

Wbrew początkowym obawom o to, czy pomysł burmistrza Michałowa spotka się z uznaniem młodzieży, do klasy disco polo zgłosiło się prawie 30 chętnych:

Dokumenty złożyło 27 uczniów, co oznacza, że spokojnie uruchomimy jedną klasę. Pomysł załapał, tym bardziej, że ci uczniowie są nie tylko z Michałowa, ale też z okolic 

— poinformował w rozmowie z Polsat News Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa.

Tym sposobem, coś, co jeszcze kilka miesięcy temu  wielu wydawało się kompletną abstrakcją, za parę tygodni stanie się faktem: w Polsce wystartuje klasa o profilu disco polo.

Jak to się wszystko zaczęło

Na pomysł utworzenia klasy estradowej w michałowskim liceum, burmistrz gminy Marek Nazarko wpadł kilka miesięcy temu:

Jaką szkołę stworzyć na Podlasiu? Jeśli hutnicza to na Śląsku, bo Śląsk to górnictwo, jeżeli morska – to Gdańsk, Gdynia, Szczecin. A Podlasie to? Z czego jesteśmy silni i kojarzeni w całym kraju? Co jest atrakcyjne dla młodzieży i jest jednocześnie dobrym sposobem na życie? Pierwsza w Polsce szkoła disco polo.

— przekonywał na początku tego roku burmistrz Michałowa.

Co ciekawe, choć pomysł był przez wielu wyśmiewany, to spotkał się z pozytywną reakcją Ministerstwa Edukacji Narodowej:

To być może chwyci, a nie ma chyba w tym nic złego, aby młodzież, ludzie, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego profesjonalnie przygotowywani. Ale to młodzi ludzie zdecydują ostatecznie, czy z tej oferty będą chcieli skorzystać

— mówił szef MEN, Dariusz Piontkowski.

Najbardziej roztańczone cało pedagogiczne w kraju

Władze Michałowa nie zdradziły jeszcze nazwisk wszystkich gwiazd, które będą szkolić młodych adeptów disco polo. Na ten moment jednak wiadomo już, że jednym z członków kary ma być Marcin Miller, wokalista grupy Boys:

Będę przyjeżdżał i przekażę młodzieży wszystko to, czego nauczyłem się, będąc w zespole

— tłumaczy wokalista.

Od samego początku byliśmy wyśmiewani, tymczasem istniejemy już na scenie ponad 30 lat

— przekonuje lider Boys.

Klasa to dopiero początek. W Michałowie powstanie okazałe Centrum Disco Polo

Jak zapowiada burmistrz Michałowa Marek Nazarko, klasa o profilu estradowym to niejedyny ukłon w stronę rodzimej muzyki rozrywkowej:

Disco polo jest obecne w Polsce i na świecie od prawie 30 lat i na tyle zadomowiło się̨ w polskiej kulturze, że obecnie nie da się zamknąć́ oczu i udawać, że tego nie ma. My to widzimy i rozumiemy. Od nowego roku szkolnego rusza w Michałowie szkoła o profilu estradowym disco polo. Centrum to kolejny krok.

— podkreśla Marek Nazarko.

Nasz projekt zakłada stworzenie nowoczesnego kompleksu budynków o zastosowaniu: rekreacyjnym, edukacyjnym, kulturalnym i ekspozycyjnym, który przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu oraz wpłynie na rozwój społeczny […] Myślę, że teraz zauważalny jest brak dostępu do kompleksowej oferty edukacyjnej, związanej z muzyką rozrywkową oraz dobrze przygotowaną infrastrukturą do prowadzenia takiej edukacji, podobnie jest w przypadku dostępu do budynków pełniących funkcje widowiskowe.

– wyjaśnia burmistrz Michałowa.

Centrum Disco Polo Michałowo
Wizualizacja budynku Centrum Disco Polo/ Fot. michalowo.eu

Centrum Disco Polo  ma być zbudowane w latach 2024-2026. Projekt wpisujący się w założenia programu „Europa bliżej obywateli” i będzie kosztował ok. 11 mln zł. Większość, bo aż 85 proc. środków przeznaczonych na ten cel, pochodzi z funduszy unijnych, a pozostałe 15 proc. kwoty, czyli ponad 1,5 mln zł dołoży samorząd.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA