REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Marzyłeś jako dziecko o mieczu Luke'a Skywalkera? Szykuj portfel

Miecz świetlny Luke’a Skywalkera stał się jedną z najbardziej ikonicznych broni w historii kina. A teraz wykorzystany w Gwiezdnych wojnach i Imperium kontratakuje rekwizyt trafia na aukcję. Chętnych nie brakuje.

12.06.2017
13:54
miecz Luke'a Skywalkera
REKLAMA
REKLAMA

Nie wiem jak na waszym podwórku za młodu, ale na moim każdy młody chłopak marzył by być jak Luke Skywalker. No, ewentualnie Darth Vader. Dzieciaki biegały po osiedlu, wydając z siebie dziwne dźwięki typu „szszszszsz, bziang, bang, psiuuu” i wymachując patykiem symbolizującym oręż ostatniego z Jedi.

My, chłopaki, rzadko kiedy dorastamy.

I mamy ogromny sentyment do zabawek z dzieciństwa. Na tyle duży, że gotowi jesteśmy wyłożyć niemałe pieniądze na tak absurdalne zakupy, jakimi są rekwizyty z naszych ukochanych bajeczek. Takie jak ten wykorzystany na planie filmów Gwiezdne wojny i Imperium kontratakuje.

Miecz Luke’a Skywalkera wystawiony na aukcję.

Z okazji 40-lecia Gwiezdnych wojen, na profilu The Profile Hollywood Auction 89 możemy wylicytować kilka rekwizytów z klasycznych filmów z Hollywood. W tym wyżej wspomniany miecz świetlny Luke’a. Finał aukcji będzie miał miejsce w dniach 26-28 czerwca.

Niestety, jak nietrudno się domyślić, aukcja nie jest przeznaczona dla śmiertelników ze średniej klasy.

Organizatorzy przewidują, że miecz zostanie wylicytowany za około ćwierć miliona dolarów. Przynajmniej to było do przewidzenia…

REKLAMA

A jak nam uda się jeszcze zachować nieco oszczędności, to do licytacji wystawiono również „kostium” robota R2-D2 i grafiki koncepcyjne do pierwszego z filmów. Pojawi się też scenariusz do filmu Casablanca, miecze z Conana: Barbarzyńcy i podpisana przez wszystkich aktorów występujących w ekranizacji książka Czarodziej z krainy Oz.

Czy komuś mogę życzyć powodzenia w licytacji?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA