REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Padło ostatnie pytanie w drodze po milion. Dotyczyło filozofii Leszka Kołakowskiego

Dzisiaj w Milionerach znowu padło pytanie za milion złotych. Remigiusz Skubisz musiał wykazać się znajomością twórczości Leszka Kołakowskiego. 

16.10.2017
21:27
Milionerzy
REKLAMA
REKLAMA

Pytanie o milion brzmiało: "Co według Leszka Kołakowskiego jest sklepieniem domu, w którym duch ludzki mieszka". Gracz miał do wyboru 4 odpowiedzi: "rozum", "Bóg, "miłość", "czas". Z uwagi na to, że uczestnikowi zostało jedno koło ratunkowe, zdecydował się on zapytać o zdanie publiczność. Niestety, zgromadzeni na sali nie wskazali jasnej odpowiedzi. Remigiusz Skubisz nie znał poprawnego rozwiązania i zrezygnował z dalszej gry. Prowadzący wyjaśnił, że właściwą odpowiedzią był "czas".

Pytania o milion mają ogromny rozstrzał tematyczny. W Polsce pojawiały się takie, które dotyczyły popkultury. Uczestnik musiał odpowiedzieć, skąd pochodził Conan Barbarzyńca, czy którego superbohatera stworzył Bob Kane. Jednym z najciekawszych jest to, które dotyczy częściowo mitologii greckiej i kultury popularnej. Brzmiało ono: "Kto jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mitologiczna Artemida?" Poprawną odpowiedzią był: "Legolas".

W polskiej edycji Milionerów finałowe pytanie padło 15 razy i tylko raz udało się na nie odpowiedzieć poprawnie.

Milion wpadł w ręce Krzysztofa Wójcika, który musiał powiedzieć "z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil". Poprawną odpowiedzią był akordeon.

W nowej edycji programu 500 tysięcy udało się wygrać dwukrotnie. Pierwszy raz pół miliona wygrała Sonia Ciuk. Ta kwota została również zdobyta w odcinku specjalnym. Sukces należał do Kingi Rusin i Piotra Kraśki.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA