REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Milla Jovovich gwiazdą ekranizacji "Na odłączonych ziemiach" George'a R. R. Martina?

George R. R. Martin to obecnie jeden z najpopularniejszych pisarzy fantastycznych i autor chyba najbardziej znanej - po "Władcy Pierścieni" Tolkiena - sagi fantasy w dziejach. W dodatku bardzo płodny - nic więc dziwnego, że szykuje się ekranizacja kolejnych z jego utworów, trzech opowiadań wchodzących w skład cyklu "Na odłączonych ziemiach".

03.02.2015
11:02
Milla Jovovich w filmie na podstawie prozy George'a Martina?
REKLAMA
REKLAMA

Martin, kojarzony przede wszystkim jako autor niedokończonej jeszcze sagi "Pieśni Lodu i Ognia", na podstawie której HBO realizuje głośny serial "Gra o tron", napisał także szereg innych bestsellerów, jak m. in. powieści "Światło się mroczy" i "Rockowy Armageddon", czy zbiorów opowiadań poświęconych na przykład postaci Tufa Wędrowca. Cykl "Na odłączonych ziemiach" składa się z trzech opowiadań - "Pieśni samotności Larena Dorra", "Na odłączonych ziemiach" oraz "Mroźnych kwiatów", które w Polsce ukazały się w pierwszy tomie "Retrospektywy", serii stanowiącej wybór najlepszej prozy Martina.

wichry zimy george martin

Każde z tych trzech opowiadań poświęcone jest innej postaci, jednak we wszystkich występują wspólne motywy i wątki. Cykl "Na odłączonych ziemiach" utrzymany jest w konwencji fantasy.

Najprawdopodobniej filmowej adaptacji doczeka się każde z tych opowiadań. Na pierwszy ogień ma iść opublikowane jako ostatnie "Na odłączonych ziemiach", opowiadające o ambitnej czarodziejce Gray Alys, którą królowa górskiej krainy wynajmuje, by ta udała się w odległą podróż na pustkowia i opanowała moc przemiany w wilkołaka.

milla jovovich na odłączonych ziemiach
REKLAMA

Według informacji do których dotarł Deadline, największe szanse na angaż do roli Gray ma Milla Jovovich, aktorka znana z cyklu "Resident Evil" i filmu "Piąty element". W obsadzie filmu znajdzie się także Justin Chatwin ("Wojna światów", "Niewidzialny"). Z kolei reżyserem i scenarzystą "Na odłączonych ziemiach" będzie Constantin Werner, odpowiedzialny za bardzo kiepsko oceniane "Dead Leaves" z 1998 roku oraz "The Pagan Queen" z 2009.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy należy się spodziewać premiery. Będzie to pierwsza filmowa adaptacja prozy George'a R. R. Martina.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA