REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Dziś premiera 5. części Millenium. Zobacz wywiad z autorem książki "Mężczyzna, który gonił swój cień"

Dziś, 7 września, swoją premierą ma najnowsza odsłona Millenium, "Mężczyzna, który gonił swój cień". Autorem powieści, kontynuującej losy Lisbeth Salander i Mikaela Bloomkvista jest David Lagercrantz, który przejął spuściznę po Stiegu Larssonie.

07.09.2017
12:11
david lagercrantz millennium 5 mężczyzna, który gonił swój cień
REKLAMA
REKLAMA

"Mężczyzna, który gonił swój cień" to druga z kolei powieść Lagercrantza osadzona w świecie Millenium, stworzonym przez Stiega Larssona. Przedwcześnie zmarły Larsson stworzył trzy tomy sagi: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem" i "Zamek z piasku, który runął".

W 2015 rok polskim nakładem ukazała się powieść "Co nas nie zabije" autorstwa Davida Lagercrantza, kontynuująca losy postaci wykreowane przez Larssona. Książka zebrała bardzo różne recenzje, a sam fakt podjęcia się przez szwedzkiego pisarza napisania dalszej części Millenium od lat budzi kontrowersje. Te wiązały się ze sporem, w których jedną ze stron byli spadkobiercy twórczości Larssona.

Teraz David Lagercrantz wraca z nową powieścią.

"Mężczyzna, który gonił swój cień" opowie o życiu hakerki Lisbeth Salander i przedstawi losy Mikaela Bloomkvista. W tym tomie dowiemy się więcej o przeszłości bohaterki, której dzieciństwo - mówiąc delikatnie - nie było usłane różami. Kobieta wejdzie w posiadanie starych dokumentów. Te dadzą jej nadzieję, że w końcu pozna machinę, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak próba rozwiązania tajemnicy oznacza... niebezpieczeństwo. Lisbeth wraz z Mikaelem ruszają na poszukiwania prawdy. Ta część Millenium wyjaśni czytelnikom też co oznacza i skąd się wziął tatuaż Lisbeth ze smokiem.

Poniżej możecie zobaczyć wywiad z Davidem Lagercrantzem, którego autorem jest Adam Szaja z blogu Smak książki.

REKLAMA

E-book oraz audiobooka "Mężczyzny, który gonił swój cień" kupicie w internetowych księgarniach. Tutaj możecie sprawdzić w jakich.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA