REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix zawiesza produkcję serialu „Mindhunter”. Jakie seriale kryminalne platformy obejrzeć na otarcie łez?

Platforma streamingowa Netflix znienacka wydała dziś oświadczenie, że chwilowo zawiesza produkcję serialu „Mindhunter”. Jakie inne seriale kryminalne Netfliksa możemy oglądać na otarcie łez?

16.01.2020
21:57
Mindhunter - kadr z serialu
REKLAMA
REKLAMA

„Mindhunter” to serial kryminalny stworzony przez Davida Finchera w 2017 roku. Produkcja opowiada o pracownikach FBI, którzy konsultowali sprawy brutalnych morderstw z osadzonymi w więzieniu przestępcami.

Produkcja cieszyła się przychylnością widzów i krytyków, którzy chwalili ją za niecodzienne podejście do tematu oraz mroczny, przyciągający klimat. Dzisiaj Netflix ogłosił, że „zawiesza produkcję na czas nieokreślony” i rozluźnia kontrakty aktorów, związanych z serialem. Wszystko dlatego, że David Fincher jest obecnie zajęty reżyserią filmu „Mank”, a także pracami producenckimi na planie 2. serii „Death, Love and Robots”.

W oświadczeniu serwisu, zacytowanym przez portal Entertainment Weekly, który jako pierwszy przekazał informację światu, czytamy, że wynika to z chęci pozwolenia aktorom poszukiwania innych projektów i źródeł utrzymania.

Jakie inne seriale kryminalne możemy oglądać, zanim Netflix zdecyduje się wznowić prace nad popularnym tytułem? Podpowiadamy.

Mindhunter

Nie sposób mimo wszystko nie wspomnieć o 1. i 2. sezonie „Mindhuntera”. To opowieść o dwóch agentach FBI współpracujących z mordercami osadzonymi w więzieniu, aby dzięki ich pomocy schwytać bandytów, którzy wciąż znajdują się na wolności. Serial opowiada o rozwoju kryminalistyki i okuciu terminu „seryjny morderca”. Produkcja inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami.

Serial dostępny na platformie streamingowej Netflix

Bazująca na prawdziwych wydarzeniach oraz artykule prasowym, uhonorowanym nagrodą Pulitzera, dramatyczna opowieść o młodej dziewczynie, która po tym jak zostaje zgwałcona, musi przekonać organy porządkowe, że rzeczywiście doszło do wspomnianych wydarzeń. Przejmująca historia, ukazująca braki w systemie sądowniczym Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Serial dostępny na platformie streamingowej Netflix

Sascha Baron Cohen jako Eli Cohen, słynny agent Mosadu, który na początku lat 60. zinfiltrował grupę Syryjczyków, żyjących na terenie Argentyny. Produkcja przygląda się treningowi mężczyzny oraz jego przemyśleniom, dotyczącym własnego życia. Cohen w pewnym momencie zabrnął bowiem tak daleko, że przestał poznawać samego siebie. Serial bada konsekwencje tak długiego życia pod przykrywką.

Serial dostępny na platformie streamingowej Netflix

Mężczyzna przeprowadza się z rodziną do urokliwej miejsowości Ozark, aby tam, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i wścibskich oczu stróżów prawa, prać mafijne pieniądze. Sprawa tylko początkowo wydaje się prosta, gdyż z każdym dniem wokół rodziny narastają kolejne problemy. Świetne aktorstwo i skomplikowana intryga sprawiły, że serial Netfliksa często porównywany jest z „Breaking Bad”.

Serial dostępny na platformie streamingowej Netflix

Serial dokumentalny platformy Netflix, przyglądający się sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych i skazanych na karę więzienia za morderstwo, którego wcale mogli nie popełnić. Produkcja przygląda się błędom procesu sądowego mężczyzn oraz ich próbom oczyszczenia się z zarzutów.

Serial dostępny na platformie streamingowej Netflix

Serial, przyglądający się słynnej sprawie Unabombera, który terroryzował Stany Zjednoczone przez blisko 20 lat, od połowy lat 70. Mężczyzna wysyłał paczki z bombami do różnych obiektów na terenie kraju. Przez lata nie można było go schwytać. Produkcja Discovery Channel przygląda się pracom specjalnego zespołu śledczego, który był odpowiedzialny za postawienie mężczyzny przed sądem. W przygotowaniu 2. część antologii.

Serial dostępny na platformie streamingowej Netflix

REKLAMA

Produkcja BBC One z Richardem Maddenem, znanym z serialu HBO, „Gra o tron”, w roli głównej. Serial opowiada o ochroniarzu, którego zadaniem jest ochrona pani minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii – ta głosowała za udziałem wojsk w wojnie przeciwko terroryzmowi. Sęk tkwi w tym, że bohater sam przez 10 lat uczestniczył w wojnie w Afganistanie. Sytuacja ta wywołuje więc liczne napięcia między pracownikiem, a jego szefową. Na ich podstawie twórcy tworzą wiele niejednoznacznych sytuacji, przyglądając się dzisiejszej polityce.

Serial dostępny na platformie streamingowej Netflix

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA