REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Internet wyśmiał sukienkę polskiej reprezentantki Miss Supranational 2021. Projektantkę Agaty Dudy poniosło

Konkurs Miss Supranational 2021 dobiegł końca. Zwyciężczynią – czyli, zgodnie z założeniem, „najpiękniejszą kobietą świata” – okazała się Miss Namibia. Tymczasem najwięcej emocji i lawinę komentarzy wywołała... stylizacja polskiej kandydatki.

23.08.2021
17:16
miss supranational 2021 natalia balicka suknia namibia
REKLAMA

12. edycja konkursu Miss Supranational 2021 dobiegła końca. Konkurs organizuje firma World Beauty Association z Panamy, która nawiązała porozumienie z polską spółką Missland. Najnowsza edycja była jedenastą zlokalizowaną w Polsce; wydarzenie odbyło się w Nowym Sączu. W konkursie wzięło udział 58 kandydatek z całego świata. Jedną z nich była Polka, studentka medycyny: Natalia Balicka.

Tytuł, korona i nagrody o wartości ponad 200 tys. zł trafiły do Miss Namibii – Chanique Rabe, 23-letniej projektantki mody, zawodowej fotografki i makijażystki. Zwyciężczyni zostawiła Balicką w tyle, choć nie można powiedzieć, że polska kandydatka nie poradziła sobie najlepiej – w końcu dostała się do TOP 12, a ostatecznie zajęła szóste miejsce. Otrzymała też tytuł Kontynentalnej Królowej Piękności, pokonując inne kandydatki z Europy. Rzecz w tym, że Balicka zostanie najpewniej zapamiętana przez polskich internautów przede wszystkim za sprawą swojej kreacji. „Patriotyczna” stylizacja finałowa pociągnęła za sobą lawinę szyderstw, krytyki, a nawet – w niektórych przypadkach – zwykłego hejtu, niesprawiedliwie wymierzonego w dziewczynę.

REKLAMA

Strój Balickiej na Miss Supranational 2021 w istocie okazał się niezwykle memiczny.

Balicka wkroczyła na scenę w długiej, czerwonej sukni, którą obejmuje (wzorem szarfy) sztuczny, kuriozalnie wyglądający biały orzeł – w bardzo jarmarcznym stylu. Ptasi dodatek wygląda, trzeba przyznać, niezwykle tandetnie, a całość bardziej niż z patriotyzmem kojarzy się raczej z bazarową taniością. Trudno się dziwić, że strój znalazł się na celowniku złośliwców, których uwadze nie umknął fakt, iż za kreację odpowiada... Ela Piorun, która na co dzień projektuje m.in. dla Agaty Dudy, pierwszej damy, oraz współpracuje z TVP.

Karykaturalny efekt ściągnął na Balicką spojrzenia internautów, niestety, raczej ten niechciany ich rodzaj. Choć wielu komentujących słusznie szydzi z nacisku na promocję patriotyzmu i nacjonalizmu na wszelkie możliwe sposoby, ostatecznie efekt „godnej reprezentacji” jest właśnie taki: komiczny. Orzeł Balickiej porównywany jest do wrzeszczącej kury, a niektórzy zastanawiają się, czy ten koszmarek przypadkiem nie profanuje polskiego godła.

Szkoda tylko, że przy okazji często dostaje się samej kandydatce, która zdecydowanie nie zasługuje na złośliwe słowa i nie jest przecież autorką swojego stroju. Żartownisie i trolle nadzwyczaj często zapominają, że internetowe kpiarstwo może wyrządzić dużo złego. Dowcipy powinny ograniczyć się do wytykania pewnych absurdów (do których ten kostium ewidentnie należy) i, ewentualnie, krytyki samej idei konkursu miss ze względu na jego charakter. Tymczasem przyjrzyjmy się kolejnym (głównie memowym) reakcjom:

REKLAMA
miss supernational 2021 natalia balicka suknia namibia class="wp-image-1778647"

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA