REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

"Miss Todd" to jedna z najlepszych animacji krótkometrażowych, jakie ostatnio widziałam

"Miss Todd" to świetnie zrealizowana animacja, która zdobyła wiele nagród na całym świecie w kategoriach takich jak najlepszy film czy najlepsza animacja (ich pełną listę zobaczyć możecie tutaj). Reżyserem tego filmu animowanego jest Kristina Yee, a w jego powstanie zaangażowanych było wiele osób, na przykład Frances Poletti (scenariusz) czy Lucie Jones (piosenkarka, wcielająca się w tytułową rolę, Miss Todd).

22.06.2015
9:58
"Miss Todd" to jedna z najlepszych animacji krótkometrażowych, jakie ostatnio widziałam
REKLAMA
REKLAMA

Inspiracją do powstania "Miss Todd" była historia E. Lilian Todd, która jako pierwsza kobieta na świecie zbudowała samolot. Todd żyła na przełomie XIX i XX wieku. Od dziecka interesowały ją raczej męskie zajęcia, jak majsterkowanie, tworzenie mechanizmów. Najprawdopodobniej talent do tego typu prac manualnych odziedziczyła po swoim dziadku od strony matki, o którym wspomniała w autobiograficznej publikacji.  E. Lilian Todd swój pierwszy samolot zaczęła konstruować w roku 1906 bądź wcześniej. Jej marzeniem było zostać pilotem, jednak wszelkie jej podania w tej sprawie były odrzucane.

Animacja "Miss Todd" opowiada o budowaniu przez Lilian samolotu i pierwszym locie. Film zachwyca swoją techniką, a także muzycznymi przerywnikami. Twórcy "Miss Todd" przedstawili główną bohaterkę jako osobę zdeterminowaną, pełną pasji, która dąży do swego celu mimo niepowodzeń i trudów. Największym problemem Miss Todd były czasy, w których się urodziła i które nie sprzyjały kobietom, pragnącym rozwijać się na wtedy jeszcze męskim poletku.

REKLAMA

"Miss Todd" to opowieść o pragnieniach, o marzeniach związanych ze wzbiciem się w powietrze i o dążeniu do realizacji swoich celów. Animacja wzrusza, ale i daje wiarę w to, że jeżeli czegoś bardzo chcemy, wszystko jest możliwe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA