REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Młody Sheldon zmierza do Polski. Spin-off The Bing Bang Theory już niebawem na HBO GO

Młody Sheldon zabiera walizki i zmierza z Teksasu wprost do Polski. Niesamowicie zabawny spin-off The Big Bang Theory będzie można oglądać w naszym kraju w serwisie HBO GO. To świetna wiadomość, bo tej produkcji naprawdę warto poświęcić uwagę.

16.05.2018
20:04
young sheldon mlody sheldon hbo go 2
REKLAMA
REKLAMA

Serial zatytułowany The Big Bang Theory, dystrybuowany w Polsce jako Teoria Wielkiego Podrywu, doczekał się już 11 sezonów i nie zapowiada się, by szybko się skończył. Sitcom o perypetiach geeków mieszkających w Kalifornii doczekał się nawet po dekadzie spin-offa.

 class="wp-image-76020"

Głównym bohaterem nowego serialu został Sheldon Lee Cooper: geniusz, naukowiec, nerd i ekscentryk.

Do roli nie powrócił jednak Jim Parsons, ponieważ serial Young Sheldon opowiada o jego młodości w Teksasie. Serial rozpoczyna się w chwili, gdy chłopiec w wieku 9 lat poszedł do szkoły średniej razem ze swoim starszym bratem. Widzowie śledzą jego kolejne perypetie.

W głównej roli w spin-offie wystąpił przezabawny i przeuroczy Iain Armitage. Okazało się, że wbrew obawom udało mu się uchwycić specyficzny charakter bohatera i wiarygodnie przedstawić tę postać. Nie trudno uwierzyć, że to dziecko wyrosło na Sheldona, którego znamy i kochamy.

Young Sheldon class="wp-image-97490"

Młody Sheldon rośnie w moich oczach.

Przyznam bez bicia, że po premierze pierwszego odcinka byłem nastawiony bardzo sceptycznie. Co prawda aktor wcielający się w znanego i lubianego bohatera podkładał głos jako narrator w spin-offie, ale nikt inny z pierwotnej obsady The Big Bang Theory nie powrócił.

Sheldona zagrał dziecięcy aktor, którego zupełnie nie znałem. W serialu pojawiła się też jego rodzina, którą do tej pory znaliśmy głównie z opowieści i anegdotek, odgrywana przez zupełnie nowych ludzi. I przyznaję, że w pierwszym odcinku mnie nie kupili.

young sheldon mlody sheldon hbo go 2 class="wp-image-163923"

Serial należy do tych produkcji, które zyskują przy bliższym poznaniu.

Aktorzy zostali dobrani rewelacyjnie, a scenariusze są naprawdę przemyślane. Czasem fabuła kolejnych odcinków koresponduje z wydarzeniami z The Big Bang Theory, ale twórcy nie chcą wiązać ich obu na siłę. Młody Sheldon nie byłby tak przyjemny w odbiorze, gdyby nie obsada.

W serialu pojawiają się wszyscy bliscy głównego bohatera. Głowa rodziny, George, to prosty facet o ciepłym serduchu, ale wychowanie w połowie ubiegłego wieku daje w nim o sobie znać. Matka Mary jest z kolei bardzo religijną osobą, która nade wszystko kocha swoje dzieci, pomimo ich licznych wad.

Young Sheldon class="wp-image-97487"

Często całe sceny kradnie rodzeństwo Sheldona.

Georgie jest kompletnym przeciwieństwem głównego bohatera. Nie jest zbyt bystry i trochę cwaniakuje. Przeurocza jest też jego siostra Missy, która jest królową ciętej riposty. Zapewne po ich meemaw, bo tak nazywają młodzi Cooperowie swoją dziarską babcię, mającą skłonności do hazardu.

Smutne są jednak sekwencje, w których widać interakcje Sheldona z ojcem, gdy widz sobie przypomni, że w czasach, w których rozgrywa się akcja The Big Bang Theory, ten bohater już nie żyje. Przypomina mi to nieco kultową animację Świat według Ludwiczka, który był jednym wielkim flashbackiem.

Jak obejrzeć Young Sheldon w Polsce?

REKLAMA

Do tej pory widzowie, którzy chcieli oglądać serial w sieci, musieli kombinować z ustawieniami DNS, by uzyskać dostęp do materiałów ze strony stacji CBS. Na szczęście już niedługo nie będzie to konieczne. Licencję na serial Młody Sheldon wykupiło polskie HBO.

Przedstawiciele polskiego oddziału HBO zapowiedzieli, że Młody Sheldon trafi do biblioteki HBO GO. Premiera pełnego sezonu składającego się z 22 odcinków w VOD została zaplanowana na 1 czerwca. Półtora miesiąca później, czyli 15 lipca, rozpocznie się emisja serialu na antenie HBO 3.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA