REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Gotowi na powrót do Central Perk? Monopoly Przyjaciele już dostępne w przedsprzedaży

Polscy fani serialu Przyjaciele mają powód do świętowania. Producenci gry planszowej Monopoly zapowiedzieli powstanie wersji poświęconej właśnie kultowemu sitcomowi. Teraz wiemy, że w Monopoly Przyjaciele zagramy również w Polsce.

25.04.2018
12:15
Przyjaciele Friends Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Przyjaciele to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych seriali wszech czasów. Mało która produkcja komediowa dostarczała tyle rozrywki i pozwalała na tak bliskie zżycie się z bohaterami. Z kolei Monopoly to jedna z najbardziej lubianych gier planszowych w dziejach. Oryginalna wersja powstała w czasach Wielkiego Kryzysu i od tamtej pory doczekała się wielu tematycznych edycji. Nic więc dziwnego, że te dwa kulturowe fenomeny zostały wreszcie połączone.

Monopoly Przyjaciele trafi do sprzedaży także w Polsce.

Informacje o powstaniu wersji opartej na serialu pojawiły się już kilka tygodni temu. Wówczas nie wiedzieliśmy jednak, czy grę będzie można kupić także nad Wisłą. Teraz Winning Moves Polska oficjalnie potwierdził polską wersję językową. Ta trafi do sprzedaży 9 maja za pośrednictwem sieci sklepów Empik, choć już teraz można ją kupić w przedsprzedaży. Monopoly Przyjaciele kosztuje 159,99 zł.

Monopoly Przyjaciele class="wp-image-157365"

Monopoly Przyjaciele – jak wygląda gra?

Reguły tej wersji kultowej gry planszowej nie będą znacząco różnić się od klasycznej edycji. Modyfikacjom ulegnie za to sama plansza oraz pionki. Gracze będą mogli wcielić się w jednego z sześciu bohaterów serialu. Do każdego z nich przypisana jest specjalna figurka. I tak Ross ma dinozaura, Rachel torebkę, Phoebe gitarę, Chandler swetrową kamizelkę, Monica czapkę kucharską, a Joey pizzę.

REKLAMA

Sama plansza zawiera zaś takie atrakcje, jak Świąteczny Pancernik czy ślub Moniki i Chandlera. Modyfikacjom uległy także tradycyjne karty. Zamiast Szansy i Kasy Społecznej znajdziemy bowiem kategorie Mieszkanie nr 19 i Mieszkanie nr 20, w których mieszkali bohaterowie serialu.

W oczekiwaniu na premierę Monopoly Przyjaciele można jeszcze raz wrócić do kultowego sitcomu. Wszystkie 10 sezonów serialu znajduje się w katalogu Netfliksa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA