REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pociąg pełen gwiazd pod dowództwem Agathy Christie. Jest zwiastun Morderstwa w Orient Expressie

Jedna z najgłośniejszych powieści Agathy Christie, angielskiej pisarki, wejdzie na ekrany kin. Morderstwo w Orient Expressie doczeka się nowej ekranizacji, którą zobaczymy jeszcze w tym roku. W filmie wystąpi plejada gwiazd.

01.06.2017
16:23
Nowa wersja filmu Morderstwo w Orient Expressie
REKLAMA
REKLAMA

Agatha Christie byłą wybitną autorką powieści kryminalnych, tzw. zagadek zamkniętego pokoju. Ten podgatunek rządzi się swoimi specyficznymi prawami - przedstawiona zostaje sytuacja, w której dochodzi do morderstwa i tego morderstwa musiała dokonać jakaś z osób obecnych właśnie w tym metaforycznym "zamkniętym pokoju". Miejsce zbrodni jest bowiem odcięte w jakiś sposób od świata, a wykluczone jest popełnienie samobójstwa przez ofiarę. Przykładem takiej powieści jest właśnie Morderstwo w Orient Expressie.

Książka Agathy Christie doczekała się już ekranizacji, a nawet dwóch. Jedną nakręcono w 1974 i jest naprawdę udana, a drugą w 2001 i muszę przyznać, że nie miałam okazji jej widzieć.

Nie wiem, czy nowa filmowa adaptacja powieści Christie jest potrzebna, ale... patrząc na trailer, jestem na tak. Film zapowiada się wyśmienicie. Wystąpią w nim same gwiazdy: Judi Dench, Daisy Ridley, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Josh Gad, Penélope Cruz, Olivia Colman czy Willem Dafoe.

W rolę Herkulesa Poirot wcieli się Kenneth Branagh.

Branagh znany jest m. in z roli Gilderoya Lockharta w jednej z części filmów z cyklu o Harrym Potterze. Nie jestem pewna, czy ten aktor pasuje mi do roli Poirota, Belga o specyficznym usposobieniu, który był szalenie inteligentny i dziwny jednocześnie. Poirot był niewysoki i miał zakręcone wąsy, o które bardzo dbał. Wizerunek detektywa z nowej wersji Morderstwa w Orient Expressie trochę odbiega od moich wyobrażeń, ale pewnie dlatego, że przywykłam do kreacji Petera Ustinova, Davida Sucheta czy Alberta Finneya.

REKLAMA

Nie ma co jednak od razu narzekać, bo być może Branagh to urodzony Poirot. Na razie jednak on jedyny jest rysą, na tym krystalicznie czystym szkle. Mam nadzieję, że ta zniknie wraz z moją wizytą w kinie.

Światowa premiera filmu została zaplanowana na 10 listopada tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA