REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Morowe panny" - nowy serial TVP osadzony w realiach II wojny światowej

Telewizja Polska planuje nakręcenie kolejnego serialu, którego akcja rozgrywać się będzie w czasach II wojny światowej. Jak podaje portal Wirtualne Media, produkcja ma być żeńskim odpowiednikiem "Czasu Honoru". 

30.03.2016
14:17
Morowe panny - nowy serial TVP z II wojną światową w tle
REKLAMA
REKLAMA

"Czas Honoru" to realizowany przez TVP w latach 2008 - 2013 serial, opowiadający o działaniach Cichociemnych, zrzuconych na teren okupowanej Polski w czasie II wojny światowej. Produkcja okazała się sporym sukcesem, zbierając wiele pochwał ze strony widzów i w 2014 roku doczekała się kontynuacji w postaci dwunasto odcinkowej serii specjalnej - "Czas Honoru - Powstanie". Telewizyjne widowisko zostało już zakończone, ale II wojna światowa to cały czas interesująca tematyka, dlatego też Telewizja Polska zamierza nakręcić nowy serial osadzony w tym realiach.

REKLAMA
czas honoru morowe panny class="wp-image-61555"

"Morowe panny", bo taki tytuł będzie on nosić, skupiać się będzie na kobietach, które walczyły z niemieckim okupantem. Na tę chwilę niewiele wiadomo na temat fabuły lub obsady produkcji. Scenarzystą nowego dzieła TVP będzie Marek Kreutz, który ma na koncie scenariusze między innymi do "Pitbulla", "Misji Afganistan" i "Londyńczyków". Zdjęcia rozpoczną się najprawdopodobniej latem bieżącego roku. "Morowe panny" będą kolejną fabularną produkcją Telewizji Polskiej opartą na historycznych wydarzeniach, która w najbliższych latach trafi na antenę - realizowane są także seriale o Żołnierzach Wyklętych i Brygadzie Świętokrzyskiej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA