REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Mossad i Balotelli w urodzinowym abecadle wydawnictwa Rebis

Urodzinowy festiwal wydawnictwa Rebis na Publio nie ustaje nawet na chwilę. Dziś literka „M”, czyli pokaźny pakiet ebooków w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Na co warto zwrócić uwagę?

25.03.2013
15:55
Mossad i Balotelli w urodzinowym abecadle wydawnictwa Rebis
REKLAMA
REKLAMA

W ramach serii „Historia”, wydawnictwa Rebis pojawiło się już kilka świetnych pozycji, m. in. słynne „Akwarium” i „Lodołamacz” Wiktora Suworowa oraz mało znana historia dotycząca uprowadzenia córki generała Sikorskiego. W serii „Historia” wydano również interesującą pozycję dotyczącą najważniejszych misji izraelskich służb specjalnych. Właśnie książka autorstwa Michaela Bar-Zohara i Nissima Mishala jest dziś w specjalnej cenie.

„Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb” opisuje ze szczegółami takie akcje jak np. ocalenie etiopskich Żydów, czy bezwzględne wyeliminowanie irańskich, czołowych fizyków jądrowych. Ta książka to właściwie lista zgonów i pokaz przerażającej skuteczności wymierzania kary. Nieuchronnej kary. Można wręcz odnieść wrażenie, że jest to ostrzeżenie dla wszystkich wrogów Izraela, którzy chcieliby zaszkodzić Żydom otoczonym zewsząd przez państwa arabskie. Wydźwięk ponad dwudziestu rozdziałów jest czytelny: Jeśli nas zaatakujesz, zabijemy cię.

Dzisiejsza promocja może zainteresować również fanów piłki nożnej. Po ostatnich wyczynach naszej reprezentacji może rzeczywiście lepiej sięgnąć po książkę niż spoglądać w telewizor, albo tracić czas na Stadionie Narodowym. Tytuł „Mario Balotelli, sekretny dziennik” może sugerować, że to oryginalne zapiski włoskiego napastnika AC Milan ale oczywiście to jedynie marketingowy wkręt. Zresztą Balotelli znany jest bardziej z ekscentrycznego i ekstrawaganckiego zachowania niż z pisania pamiętników.

Okazuje się, że poza prezentowaniem gołego torsu i niecodziennej fryzury Balotelli ma jeszcze inne pomysły, którymi zaskakuje fanów. Poczynając od umieszczenia na dachu swojego domu, wielkiego nadmuchiwanego tyłka po patrolowanie ulic Manchesteru w stroju komiksowego superbohatera. Piłkarz lubi też czasem sięgnąć po pióro i napisać list do Van Damme'a albo Chucka Norrisa. Tego wszystkiego i jeszcze więcej można dowiedzieć się z książki, która jest napisano lekko i nieco w plotkarskim stylu, ale mimo to, trudno nie uśmiechnąć się na bufonadę Balotelliego a czasami nawet szczerze roześmiać.

REKLAMA

Lista wszystkich przecenionych książek poniżej. Literka "M" kończy się oczywiście dzisiaj więc czasu nie ma zbyt wiele.

"Mario Balotelli: sekretny dziennik" - Bruno Vincent (12,45 zł)
"Miesiąc niedziel" - John Updike (11,16 zł)
"Masz przyjaciela. Jedz, módl się, kochaj w Rzymie" - Luca Spaghetti (9.96 zł)
"Matka diabła. Kulisy rządów Chruszczowa" - Wiktor Suworow (14,96 zł)
"Mesjasz Diuny" - Frank Herbert (17,44 zł)
"Mieć czy być?" - Erich Fromm (13,95 zł)
"Miasto ślepców" - Jose Saramago (14,96 zł)
"Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow (13,95 zł)
"Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb"- M. Bar-Zohar, N. Mishal (15,97 zł)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA