REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Nastolatka walczy z seksizmem w zwiastunie „Moxie”. Premiera filmu w marcu na platformie Netflix

„Moxie” już w przyszłym miesiącu zadebiutuje na platformie Netflix. Tymczasem serwis właśnie udostępnił zwiastun nadchodzącej produkcji, w której główna bohaterka postanowi walczyć z seksizmem panującym w jej liceum.

02.02.2021
17:30
moxie netflix premiera zwiastun trailer
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Netflix ma ambitne plany, aby w tym roku regularnie dostarczać użytkownikom nowych, oryginalnych pełnych metraży. Wśród zapowiedzi znalazło się wiele interesujących produkcji, a „Moxie” jest jedną z nich. Tytuł ten pojawi się na platformie już w przyszłym miesiącu. Zobaczymy w nim losy pewnej 16-latki, która ma dość seksizmu panującego w jej liceum. Aby coś zmienić, postanawia publikować zina. Opisuje w nim wszystkie niewłaściwe zachowania swoich rówieśników, przez co rozpoczyna rewolucję. Oficjalny opis fabuły prezentuje się następująco:

Vivian, z pozoru nieśmiała 16-latka, zawsze wolała się nie wychylać. Jednak gdy w szkole pojawia się nowa uczennica, Vivian jest zmuszona do krytycznej oceny seksistowskich zachowań szkolnych kolegów, którym wszystko uchodzi płazem, i dochodzi do wniosku, że ma tego dosyć. Zainspirowana buntowniczą przeszłością swojej matki Vivian anonimowo publikuje undergroundowy zin pod tytułem „Moxie”, w którym demaskuje występki i uprzedzenia panujące w szkole, czym niespodziewanie wznieca rewolucję. Stojąc na jej czele, Vivian nawiązuje nowe przyjaźnie ze zwolenniczkami i zwolennikami ruchu, który wznosi się ponad podziały szkolnych paczek i klubów. Młodzi ludzie wspólnie uczą się, w jaki sposób radzić sobie z blaskami i cieniami szkolnego życia.

Zwiastun „Moxie”

W ramach podgrzania atmosfery przed zbliżającą się premierą „Moxie”, Netflix właśnie udostępnił zwiastun nadchodzącej produkcji.

REKLAMA

Reżyserką filmu na podstawie powieści Jennifer Mathieu jest znana m.in. z „Parks and Recreation” Amy Poehler. Aktorka wciela się w filmie w matkę głównej bohaterki. Prócz niej w produkcji występują również: Lauren Tsai, Patrick Schwarzenegger, Nico Hiraga, Sydney Park, Josephine Langford, Clark Gregg, Josie Totah, Anjelika Washington, Charlie Hall, Sabrina Haskett, Ike Barinholtz i Marcia Gay Harden.

Premiera „Moxie” 3 marca 2021 roku na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA