REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sherlock na emeryturze. Pierwszy klip z filmu "Mr. Holmes"

Wykreowana przez sir Arthura Conan Doyle'a postać genialnego detektywa, Sherlocka Holmesa, pojawiła się już w kilkudziesięciu rozmaitych filmach. Czasem były one niemal dosłownymi interpretacjami powieści bądź opowiadań, niekiedy zaś jedynie luźno oparte na nich adaptacje. Mimo upływu lat, bohater ten nie traci nic ze swojej atrakcyjności i jeszcze w tym roku doczekamy się nowej ekranizacji jego historii - "Mr. Holmes".

05.02.2015
11:30
Ian McKellen w roli Sherlocka. Zobacz klip z filmu "Mr. Holmes"
REKLAMA
REKLAMA

Holmes po raz pierwszy pojawił się w 1887 roku, debiutując w powieści zatytułowanej "Studium w szkarłacie". Dziś, ponad 100 lat później, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, czego dowodem jest choćby filmy z brawurowym Robertem Downeyem Jr. sprzed kilku lat czy znakomicie przyjęty serial z Benedictem Cumberbatchem. Oba te dzieła opowiadają o postaci detektywa znajdującego się w kwiecie wieku, gdy jego umysł jest bystry i przenikliwy, a ciało sprawne i wysportowane. Zaplanowana na lato 2015 roku adaptacja "Mr. Holmes" zaprezentuje Sherlocka z innej perspektywy.

mr. holmes

Film będzie bowiem opowieścią o Holmesie na emeryturze. Jest rok 1947. Niemal stuletni bohater, powszechnie uważany za najlepszego detektywa na świecie, wraca z podróży do Japonii, gdzie poszukiwał rzadkiej rośliny posiadającej niezwykłe właściwości lecznicze. Będąc świadkiem ogromnych zniszczeń spowodowanych tam wybuchem bomb atomowych, zrzuconych w 1945 roku, marzy jedynie o spokojnym spędzeniu ostatnich lat swojego życia gdzieś z dala od cywilizacji.

Osiada na wsi, zajmuje się swoimi pszczołami, a jego jedynym towarzystwem jest zajmująca się jego domem gospodyni i jej syn, Roger. Holmes opowiada młodzieńcowi o swojej ostatniej, nierozwiązanej sprawie, która była bezpośrednim impulsem do wycofania się z zawodu. Szybko jednak okazuje się, że bystry umysł chłopca może pomóc Sherlockowi w wyjaśnieniu tej zagadki. Na pierwszym udostępnionym klipie z filmu "Mr. Holmes" możemy zobaczyć fragment dialogu prowadzonego pomiędzy tymi postaciami.

REKLAMA

Dokładna data premiery nie została jeszcze podana, ale najprawdopodobniej do kin trafi latem tego roku. W roli Sherlocka wystąpi Ian McKellen ("Władca pierścieni", "X-men"), obok którego pojawią się m. in. Milo Parker, Laura Linney, Hiroyuki Sanada i Roger Allam. Za reżyserię odpowiedzialny jest Bill Condon. "Mr. Holmes" będzie ekranizacją książki Mitcha Cullina "A Slight Trick Of The Mind" z 2005 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA